PodnikáníPráce

Co musíte vědět a udělat, abyste dosahovali lepších výsledků?

Kdo by nechtěl dosahovat lepších výsledků? Pravděpodobně všichni. Jak ale něčeho takového dosáhnout? Není to vlastně ve své podstatě nic tak moc složitého, jde pouze o to, abyste přeprogramovali sami sebe. Důležité je najít k takovému kroku odhodlání a nevzdávat se, byť máte pocit, že na to vaše vůle nestačí. 

Jak tedy na to? 

Pro to abyste dosáhli lepšího výsledku, musíte se zaměřit především na to, čemu se věnujete. Pokud totiž používáte složité postupy, které jsou neefektivní, není to nejspíš to, co by vám mohlo pomoci v efektivitě vás samotných. Například Američané vyvíjeli složitě a velmi nákladně inkoust, kterým půjde psát ve vesmíru ve stavu beztíže tak, aby z propisky inkoust nevylétl do vzduchu. Sovětský svaz na to šel jednodušeji, Sověti zkrátka vzali obyčejnou tužku. Pokud se tedy zamyslíte nad tím, co byste mohli dělat bez námahy, jistě přijdete na nejeden skvělý fígl. 

Věnujte čas věcem, které vás někam posunou 

Sáhnete večer raději po knize nebo si pustíte seriál, který zrovna běží v televizi? Pokud je to ta první varianta, jste na dobré cestě. Pokud ale radši zalehnete k filmu, nejspíš se nic moc nového nedozvíte a nenaučíte, nemluvě o tom, že sledování obrazovky před spaním výrazně zhoršuje jeho kvalitu a váš spánek je velmi důležitý, jelikož tělo si musí také někdy odpočinout. Kvalitní odpočinek je také velkou měrou faktor, který ovlivňuje vaši výkonnost. 

Přemýšleli jste o tom, co jíte? 

Naše strava nás také dokáže silně ovlivnit, a to nejen z hlediska toho, jak budeme zdraví, ale také z hlediska psychického. Důležité je to, jak často jíme a co jíme. Naše trávicí soustava spotřebuje zhruba pětinu energie, kterou získáme z jídla, pouze na zpracování těchto potravin. Výběrem jídla pak můžeme ovlivnit naší fyzickou a ve výsledku i psychickou kondici. 

Pokud chcete být více výkonní, musíte: 

  • Přemýšlet o tom, co děláte. 
  • Vzdělávat se. 
  • Odpočívat. 
  • Dobře se stravovat.