Podnikání

Rozplánujte si svůj čas

Pokud patříte mezi podnikatele, může se vám stát, že se někdy budete cítit na pokraji svých sil. Na stole vám budou ležet štosy papírů, jež budou toužit po vyplnění a vyřešení. Vy na ně ale nebudete mít čas, protože se vám bude hroutit společnost pod rukama. Budete se tedy snažit hledat co nejvíce volného času k tomu, abyste ji dávali pomalu, ale jistě do kupy. Ovšem v takových situacích vás napadne pouze jediné, a sice že dostatek času u podnikatele neexistuje. Zapomeňte na tento mýtus, na tuto klamnou domněnku. Vše se skrývá v tom, jak se k daným událostem postavíte. Rozplánujte si svůj čas a najednou uvidíte, že věci jdou lehce, nikoliv stěží.

1. Mějte svou denní rutinu

Vše, co toužíte ráno postíhat, postíhejte. Udělejte si ze skvělého startu do nového dne každodenní rutinu. Vyhraďte si hodinu k tomu, abyste si přečetli ranní tisk, dozvěděli se něco o aktuálním dění, vypili si svou oblíbenou kávu a posnídali. Ráno totiž dělá den. Pokud ho budete mít pochmurné, nebude se vám dařit po celý den. Jistě to znáte – špatné vyspání zaručuje špatnou náladu a s negativním přístupem se vám zkrátka nic nedaří. Vytvořte si pozitivní ranní rutinu a už nikdy nebudete pracovat méně efektivně.

2. Založte si plánovací systém

Vždy myslete na to, že to, co se nenaplánuje, se taky neudělá. U snídaně vyhodnoťte situaci v podniku a rozplánujte body, které musíte za daný den splnit. Tyto cíle vedou k dosažení velkého měsíčního cíle. Za nedodržení udělte sankce, za splnění odměny. Princip se vám jistě osvědčí a vy už po několika měsících uvidíte ve své firmě nevýslovně pozitivní výsledky.

3. Priority jsou to, co nás vede dál

Ze všeho nejdříve si ale stanovte priority. K nim si rozplánujte (výše zmiňované) body a cíle. Bez priorit jdete nikam. Potřebujete mít daný cíl. Musíte plavat za určitým bodem, ne jen tak do dáli a bez smyslu.