Podnikání

Jak být efektivnější v podnikání?

Pokud se řadíte k podnikatelům, jistě se vám po určité době může stát, že se začnete cítit méně produktivní. Začnete pochybovat o svých schopnostech a tom, zda vůbec mělo cenu zakládat vaši společnost. Pochybujete nad různými rozhodnutími a najednou dané situace vidíte úplně jinak. Není to důkaz selhání, ale pouze vaše malá vytíženost. Jste jen málo efektivní. Zvyšte svou výkonnost a všechny podobné pochybnosti zcela jistě zmizí. Buďte sví a opět se začněte více motivovat a budovat svou firmu. Společnost nemůže růst sám, pokud s ním neroste i jeho majitel. Je to stejné, jako kdyby rostl strom bez sebemenší kapky vody.

Být efektivnější znamená radikálně změnit svůj postoj vůči kariérnímu, ale i osobnímu životu. Chce to méně lenivosti a více zapálenosti. Tyto dvě věcí se ovšem liší v jednom, a sice zapálenost rychle může přejít k lenivosti a lenivost těžce vyšlapuje ten kopec k zapálenosti. Pak tedy pokud se znovu začleníte mezi ty produktivní, držte se a nesklouzávejte dolů k lenivým bytostem.

Přestaňte dělat všechno sami

Nedávejte vše na svá bedra. Ve firmě totiž existují i vaši zaměstnanci, které můžete rychle zaměstnat úkoly, jež jsou pro vás méně důležité, přesto je potřebné je splnit. Požádejte je, klesněte s velkým egem o něco níž a poproste je o pomoc. Rádi vám vyhoví. Vždyť firma je jako jedna velká rodina, je to jeden celek.

Nerozptylujte se

Největším lákadlem v době práce bývá snad všechno. Raději byste zalévali kytky v kanceláři nebo si pustili rádio, jen abyste nemuseli dodělat kupu věcí, které máte na práci. Možnosti rozptýlení jsou všude kolem, musíte se naučit je ignorovat. Dopřát si je můžete pouze za odměnu. Stanovte si to přesně takto. Izolujte se svým myšlením od veškerého rozptýlení a zábavy. Zaměřte se pouze na svou práci a teprve po ní si stanovte svou zaslouženou odměnu.