Ekonomika

Jednoduchost EET spočívá v dodavateli

Elektronická evidence tržeb značně znepříjemnila konec minulého roku. První vlna této evidence byla spuštěna začátkem prosince a nejdříve se na ní začaly podílet zejména velké restaurace. Již o měsíc později, tedy v lednu tohoto roku, už ministerstvo financí přišlo s podezřelým číslem, které mělo ukazovat shrnutí tržeb restaurací za uplynulý rok. Podezřelé se číslo zdá být proto, že daňová přiznání se odesílají až do posledního března. Částka dvacet miliard korun, která je mimochodem o sto procent vyšší než v předešlém roce, je tedy zřejmě „vycucaná“ z prstů ministerstva. Ovšem ministr financí Andrej Babiš je na tento „úspěch“ velmi hrdý. Kritiku si nepouští k tělu. Naopak se těší na nastávající vlnu EET (bude se jednat už o poslední). Do března se má v klidu registrovat zhruba dvě stě padesát tisíc drobných živnostníků.

Spousta z nich se ale stále bojí toho, jak s danou elektronickou pokladnou budou zacházet. Prozatímní problémy jim činí (stále ještě časté) výpadky evidence tržeb. Tyto potíže značně komplikují registraci podnikatelů. Pokud se někdo už registroval, je těžké si zvolit dobrého dodavatele pokladny. Lidé totiž touží po bezchybném provozu. Proto je vhodný klíčový dodavatel. Ten je zárukou vaší spokojenosti. Je nutné, aby byl vždy po ruce a aby byl schopen vám zaručit špičkovou podporu.

Pokud jste se ještě neregistrovali a stále ještě vybíráte svého dodavatele – pospěšte si. Nejlépe se s pokladnou naučíte, když na ni budete mít ještě trošku času. Tudíž se mít předstih v této situaci řádně vyplatí.

Vhodným dodavatelem je například společnost eKasa. Ta od prvního března nabídne nějaké služby navíc. Bude se jednat zejména o nové zdroje příjmů. Pro drobné živnostníky to znamená, že se jim budou snáze přijímat třeba stravenky a jiné. Přibude také propojení na loterijní terminály. To ulehčí živobytí především večerkám, protože nebudou muset při přijímání sázek kupovat další terminál.