Podnikání

Jak se soustředit a koncentrovat?

Většina lidí má problém se koncentrovat, a to jak ve své kanceláři, kde vymýšlí nápady a inovace pro svou firmu, tak v klasickém zaměstnání, kde chce prodat opravdu nejlepší pracovní výkon. V současné době je kolem nás mnoho lákadel, které nás nenechají pracovat. Zatímco ti, kteří pracují formou home office, mají tendenci zapínat si televizi nebo dělat milion jiných věcí, ovšem ne pracovat, ti, kteří pracují v kanceláři, mají tendenci odcházet kontrolovat sociální sítě. Kolem nás je zkrátka mnoho lákadel a věcí, které bychom dělali raději, než pracovali. Proto se musíme naučit koncentrovat se a soustředit se. Jenže jak na to? 

Ať už musíte vyřešit nebo naučit se cokoli, potřebujete se k tomu dostatečně koncentrovat a soustředit se. Abyste se dobře soustředili, přinášíme vám několik tipů, jak na to.  

Ukliďte si pracovní plochu 

I když to zní absurdně, opravdu se budete snáze koncentrovat na práci. Ukliďte si nepořádek na stole, budete pak ve větší pohodě a nebudete si všímat milionu papírků a poznámek, které všude máte neuklizené. Soustředíte se jenom na jednu věc, nebudete se dívat na všechno okolo a nebudete mít tendenci zařizovat všechno, co máte na stole k vyřízení.  

Udělejte si plán 

Když budete mít plán, najednou vám věci půjdou rychleji od ruky. Budete mít tendenci splnit si všechny cíle ve vašem plánu a uděláte všechno proto, abyste tyto cíle opravdu splnili. Samozřejmě si mezi jednotlivými úkoly dávejte přestávku, doporučuje se dávat si přestávku po třiceti minutách intenzivní práce. Alespoň se krátce protáhněte nebo si zajděte pro vodu. Pět minut přestávky bude bohatě stačit a pak budete pokračovat dál v plnění vašeho plánu.  

Jezte zdravěji 

Abyste se lépe koncentrovali, musíte do toho správně jíst. Jídlo je palivem pro tělo, ale také palivem pro mozek. Existují dokonce takové potraviny a bylinky, které podporují lidskou soustředěnost. Odborníci doporučují třeba ořechy, borůvky, dále také citrusové plody nebo třeba ženšen z bylinek.