Podnikání

DRFG Davida Rusňáka podporuje anketu „Bankovní inovátor“

Letos už po jedenácté startuje soutěž o Nejlepší banku a Nejlepší pojišťovnu a hlavním partnerem soutěže je také investiční skupina DRFG Davida Rusňáka. Toto prestižní ocenění, které se snaží podporovat rozvoj a kultivaci tuzemského bankovního a pojišťovacího, vyhlašují Hospodářské noviny už od roku 2008. Součástí soutěže je i anketa Bankovní inovátor, do které jsou zařazeny inovativní produkty nebo služby, které se na trhu představily nejpozději během loňského roku.

Produkty a služby do ankety nominují samy banky, ovšem pořadí určuje veřejnost také na základě recenzí. Vítěze ankety se dozvíme konci října letošního roku, kdy budou také vyhlášeny výsledky Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2019.

DRFG cítí zodpovědnost za podobu finančního trhu

IT je aktuálně v pojišťovacím i bankovním byznysu velmi významné, důkazem toho je právě velké množství digitálních inovací. Banky i pojišťovny do informačních technologií investují z mnoha důvodů. Hlavním je rychlost a vyšší efektivita, snaží se proto zrychlit procesy zpracování smluv a pojistných událostí, což pro ně znamená také úsporu nákladů.

Tam kde je třeba zpracovávat velké množství rutinních činností se automatizace a robotizace velmi dobře uplatní. Skvěle fungují také například při analýze dat nebo výzkumů klientské spokojenosti. Také investiční skupina DRFG se snaží automatizovat své procesy, podporuje nejen samotnou anketu 

Bankovní inovátor, ale také celou soutěž o nejlepší banku a pojišťovnu. DRFG totiž cítí zodpovědnost za podobu celého trhu a zároveň se snaží klientům nabízet ty nejlepší finanční služby. DRFG Davida Rusňáka podporuje všechny seriózní finanční skupiny, a naopak se snaží, aby ubývalo podvodných pyramidových schémat neboli letadel, které zneužívají důvěry klientů.