Práce

Výhody a povinnosti práce při studiu

Většinou se to stává po maturitním studiu, kdy se absolventi snaží dostat na vysoké školy. Pokud se jim poštěstí, mohou se hned přes dvouměsíční letní prázdniny vydat na svou dlouhou pouť životem. Najdou si nějaký byt, který bude přesně vyhovovat jim a jejich spolubydlícím. Školu sice budou platit rodiče, protože mnohdy chtějí podporovat své děti na cestě za lepším vzděláním a následně za lepší prací, díky které by postupně děti začaly splácet veškerou rodičovskou investici do dané vysoké školy. Jenže samotné bydlení si děti většinou musí zaplatit samy nebo se tam samy musí rozhodně živit. Na to ji rodiče už přispívat nebudou, protože jsou přece jen dospělí, a tak je na nich, aby si i oni přišli na nějakou tu korunu do své vlastní kapsy. A tak se studenti vysokých škol snaží uchytit v nějaké práci, která by je naplňovala, bavila, která by jim vyšla vstříc se studiem a následně by dokonce i pomohla při hledání práce po ukončení vysokoškolského studia. Jenže taková práce při studiu má i své nevýhody, než jen fakty, že efektivně využijete čas, budete mít nějakou tu korunu do kapsy a získáte patřičné zkušenosti, které vám budou možná moct pomoct i do školy v rámci praxe.

Jaké jsou výhody práce při studiu?

Jestliže si najdete pozici, na níž je nutné zvyšování kvalifikace na danou pozici, jakožto zaměstnanec budete mít nárok na řadu výhod, které v sobě nesou třeba možnost placeného volna nebo také odečet z daní. To jsou takové základní výhody, s nimiž jistě můžete počítat.

A co nevýhody?

Mezi základní nevýhody patří jednoznačně fakt, že zvládat práci při studiu je málokdy možné. Tudíž samotné studium je jistou nevýhodou při zaměstnání. Mnohdy se není čemu divit, když student opustí školu kvůli práci, která ho naplňuje. To se však stává i v opačném případě. Bohužel tehdy student dělá chybu, protože se mu už taková nabídka tak skvělé naplňující práce nemusí nikdy ukázat.