Práce

Zaměstnanecká krize pokračuje. Chybí pekaři i řidiči

Pokud žijete ve městě, určitě jste zaregistrovali takzvanou zaměstnaneckou krizi, která hýbe Českou republikou. Městská hromadná doprava totiž jezdí naprosto minimálně. V Praze se dokonce muselo přejít na prázdninový režim, během kterého jezdí tramvaje, autobusy i metra mnohem méně, než jak je tomu přes běžný školní rok. Chybí zkrátka řidiči. Ti však nechybí jenom v Praze, kde by jich potřebovali přijmout tak tři sta, ale i v jiných městech České republiky. Odhadované množství hledaných řidičů dosahuje tisíců. A nejsou zdaleka jediní.

Nový rok zkrátka neulevil zaměstnanecké krizi. Nezaměstnanost se v České republice stále drží na rekordních úrovních, což je skvělé pro naši ekonomiku, ale pro firmy to tak dobrá zpráva není. Zejména z toho důvodu, že neustále roste počet volných pracovních míst. Počet volných pracovních míst už dosáhl čtvrt milionu! Místa však nemají být kým obsazena.

Nechybí jenom řidiči

Je třeba zmínit, že nechybí jenom řidiči, i když řidiči jsou největším problémem. Řidičům není nabízen malý plat, ovšem málokterému člověku se chce brát taková zodpovědnost. Vždyť lidé ve městech řídí jako blázni, nehod je stále víc a víc.

Nicméně jak jsme zmínili, nejsou to jenom řidiči, kteří chybí v České republice. Kromě potřebných řemeslníků začali chybět i pekaři.

V jakých oborech je aktuálně nejvíce volných pracovních míst?

Pojďme se podívat na obory, v nichž je největší poptávka po zaměstnancích. V těchto oborech firmy začínají nabízet skutečně skvělé vstupní platy, dokonce sahají i pro čerstvých absolventech, kteří ještě nemají žádnou praxi. Rády si je firmy zaučí, skutečně poptávají nové pracovníky.

Pracovníci se hledají zejména v oboru skladník, lakýrník, sklenář, obchodní zástupce, programátor, technik, konstruktér, kontrolor kvality, elektrotechnik, automechanik, montér či prodavač.