Podnikání

Bohatí lidé, kteří byli zapomenuti

Pokud bychom nahlédli do historie, našli bychom zástup mnoha úspěšných lidí, kteří se zapsali do historie třeba svým bohatstvím. V současné novodobé historii bychom narazili na Jeffa Bezose, který se už nějaký ten pátek vyhřívá na první příčce žebříčku nejbohatších lidí světa, také bychom narazili na miliardáře Jacka Ma, který stojí za Alibabou, a narazili bychom i na méně známé miliardáře, kteří byli bohužel zapomenuti. Je to však škoda, jejich příběhy jsou velice zajímavé a inspirativní.  

Jestliže se chcete stát také úspěšným člověkem, určitě se rádi inspirujete od druhých. Inspirací pro vás mohou být lidé, kteří něco dokázali, ale jak jsme zmínili, na řadu zajímavých osobností se v uplynulých letech zapomnělo. Pojďme si je tedy připomenout, jelikož oni za připomínku zkrátka stojí.  

Clara Brown 

Ženu jménem Clara Brownsi pravděpodobně nepamatujete nebo jste se s tímto jménem ani nesetkali. Je to však škoda, jedná se totiž o vůbec první afroamerickou ženu, která prosperovala z těžby zlata. Řídila se jedním motem, a sice ať už začínáte v jakýchkoli skromných podmínkách, nic vám nemůže zabránit v tom naplno rozvíjet svůj potenciál. Dokáže to jen vaše představivost.  

Paul Getty 

Mezi miliardáři se také objevuje Paul Getty, který je taktéž pro řadu lidí velkou neznámou. A opět je to škoda. Jedná se o jednoho z nejbohatších lidí devatenáctého století, jehož majetek dosahoval skoro osmi a půl miliardy dolarů. Bohužel tento muž už zemřel, ale pokud by stále byl naživu, s velkou pravděpodobností byste ho našli i v současném žebříčku nejbohatších lidí světa.  

James Forten 

Za zmínku stojí také James Forten, který byl výrobcem plachet. Kromě toho byl také velice bohatým podnikatelem a známým abolicionistou. Sám byl zastáncem toho názoru, že život není jenom o hromadění obrovského majetku, ale je to především o jakési snaze dosáhnout svobody a pomáhat druhým.