Práce

Češi touží změnit práci – je na to nejlepší čas?

Jelikož je aktuální nezaměstnanost na bodě mrazu, česká ekonomika je na tom skvěle. Bohužel společnosti nemají pracovníky, které by mohly dosadit na volné pracovní pozice. Pokud byste však chtěli změnit práci, nyní je ten nejlepší čas. Přece jenom když ne teď, tak kdy? Pokud jste schopný, zodpovědný a spolehlivý pracovník, který projeví dostatečný elán a chuť pracovat pro danou firmu, zaměstnavatelé by přes vás šli i přes mrtvoly!

A to není žert. Opravdu je dnešní nezaměstnanost tak nízká, že společnosti nemají, kde hledat schopné pracovníky. Pokud jste v práci nespokojení, pokud vás zaměstnání nenaplňuje, nebaví, pokud si všímáte, že do práce chodíte jenom kvůli odsezení těch osmi hodin, díky kterým dostanete nějaký pravidelný příjem, pak změňte práci. Je na to ten pravý čas.

Podle aktuálních údajů jsou sice Češi spokojení ve svém zaměstnání, přesto chtějí práci změnit. Chuť změnit práci je za posledních pět let nejvyšší.

Češi se přestávají bát

Díky tomu, že dneska se hledají zaměstnanci opravdu hojně, tak se Češi najednou nebojí o své místo. Vědí, že by našli v cuku letu jiné. Jelikož si jejich současní zaměstnavatelé nemohou dovolit ztratit ani jednu pracovní sílu, tak se nebojí o své místo a hledají si při svém stávajícím zaměstnání něco jiného, nového. Následně sami přijdou s výpovědí.

Podle průzkumů lze říct, že až 23 procent Čechů, kteří hledají nové zaměstnání, by chtěli najít nové místo do měsíce, necelých padesát procent zvažuje změnu zaměstnání do půl roku.

Podle čeho Češi vybírají práci?

Samozřejmě tím hlavním, čím se Češi ve výběru zaměstnání řídí, je výdělek. Bez peněz by to dneska nešlo. Navíc Češi touží po čím dál větším výdělku. Taky se rozhodují dle benefitů. Oblíbeným benefitem je práce z domova nebo třeba třináctý a čtrnáctý plat, delší dovolená či jiné bonusy.