Práce

Češi začínají využívat benefitů, přesto však spoří

Aktuálně začíná doba letních dovolených, mnohá letní střediska hlásí plno na měsíce dopředu. S příchodem hlavní letní sezony také přišla celá řada statistik a průzkumů, které se zaměřují na to, jestli jsme si letos na dovolené našetřili, půjčili nebo jestli jsme využili třeba některý z nabízejících zaměstnaneckých benefitů. Pravdou je, že na dovolenou si podle nedávných statistik našetřily tři čtvrtiny lidí, kteří si ostatně na dovolenou spoří v průběhu roku neustále. Také je však pravdou, že se neboj í využívat i zaměstnaneckých benefitů, kterými jsou třeba zaměstnanecké poukázky do mnohých cestovních kanceláří.  

V současné době si zaměstnavatelé udržují zaměstnance tak, že jim dodávají zaměstnanecké benefity. Zaměstnanecké benefity dnes opravdu rozhodují o tom, jestli pracovníci zůstanou ve firmě nebo jestli přejdou ke konkurenci. Nedávné se ukázalo, že už lidé nestojí ani o finanční bonusy v podobě třináctého a čtrnáctého platu. Stojí nyní hlavně o zajímavé benefity, kterým jsou třeba zaměstnanecké poukázky, díky nimž mohou rapidně ušetřit.  

Benefity snižují náklady na cestování 

Na dovolenou se během léta chystá opravdu kdekdo. Dalo by se říct, že drtivá většina lidí touží po tom, aby se na dovolenou alespoň na týden někam dostala. Podle průzkumů si zejména starší lidé dokážou hravě pokrýt náklady spojené s dovolenou, mladí lidé raději využívají zaměstnanecké benefity, které mohou náklady na cestování rapidně snížit.  

Existují například limity na cestování, které jsou stanoveny na dvacet tisíc korun pro jednoho zaměstnance za rok. Zaměstnanci si tak mohou koupit nejen zájezd, ale také třeba ubytování nebo si mohou uhradit sportovní a kulturní zážitky.  

I za peníze navíc lidé jezdí na dovolenou 

I když jsme zmínili, že třináctý nebo čtrnáctý plat není rozhodující při volbě zaměstnání, takové benefity případně hradí právě letní dovolené. Zkrátka se takové platy dají stranou a později se peníze použijí na parádní letní dovolenou, na kterou se rozhodně nikdy nezapomene.