Půjčky

Chcete si vzít půjčku na dárky? Tohle si promyslete

Dávat dárky je často lepší, než je dostávat. Vidět radost v očích obdarovaného je mnohdy k nezaplacení. Ovšem za dárek zaplatit musíte. Při nedostatku financí či například těsně před výplatou se proto nabízí řešení v podobě půjčky na dárky. Díky dobře zvolenému úvěru vyřešíte aktuální nedostatek financí a v pohodě koupíte vybranou věc. Ale co si promyslet, aby se z následného splácení nestala noční můra?  

Dobře vyberte půjčku porovnáním více nabídek 

Při volbě konkrétní půjčky si dobře promyslete hlavně výběr vhodného finančního produktu. Od úspěšné volby se totiž odvíjí celá řada dalších faktorů a rozhoduje se především o tom, kolik vás bude půjčka stát. A jak na to? Využijte praktické online srovnávače půjček, kde na jednom místě najdete většinu odpovídajících nabídek od různých poskytovatelů. Zároveň si projděte také jednotlivé banky a podívejte, na jaké finanční produkty a výhody se snaží nalákat nové klienty.  

Promyslete si splácení 

Předtím, než si unáhleně vezmete půjčku na dárky, důkladně si propočítejte, že vše zvládnete včas a v termínu splatit. Výhodné jsou například první půjčky zdarma, kde při včasném splacení nepřeplatíte nic navíc. Naopak v situaci, kdy se dostanete do zpoždění se splátkami, se načítají úroky a sankční poplatky, takže se celý záměr o koupi vysněného dárky značně prodraží a může vyústit až v nepříjemné problémy.  

Neberte si zbytečně velkou půjčku 

Snažte si vzít půjčku na co možná nejnižší možnou částku, ať zbytečně nepřeplatíte. Pokud je to jen trochu možné, vyhněte se nabídkám s vysokým úrokem či poplatky. Zároveň si spočítejte, že čím kratší doba pro splácení, tím méně většinou přeplatíte. Výběrem optimální částky si navíc můžete ušetřit starosti se splácením, protože to nebude tak velký zásah do rodinného rozpočtu.