Práce

Jak denně nepracovat déle než osm hodin?

Není dnes výjimečné, že lidé tráví v práci déle než osm hodin, často si dokonce práci nesou domů, jelikož ani zůstat v práci déle zkrátka nepomohlo. Jenže nosit si práci domů, to není příjemné nikomu z nás, navíc ani partnerovi či rodině, pokud nás někdo doma tedy čeká. Člověk si někdy říká, že není možné zvládnout vypracovat všechny povinnosti za pouhých osm hodin, ale pravdou je, že existují tipy, díky kterým budeme v práci opravdu trávit osm hodin a díky kterým si nebudeme muset brát přesčasy nebo nebudete si muset nosit práci domů.  

Začněte přemýšlet jinak 

Ono se to sice lehce řekne, ale těžko se to dělá. U člověka by však opravdu první krok ke zvládání práce měl být v tom, že začne přemýšlet zcela jinak, než jak doposud přemýšlí. Nesmí se srovnávat s kolegy, měl by přemýšlet jenom sám o sobě a o tom, jak pracovat efektivněji.  

Aby práce šla opravdu od ruky, musí si člověk zodpovědět otázku, zdali opravdu dělá to, co ho baví, jestli ho uspokojuje to, co dělá. Jen tak lze být úspěšný a jen tak lze efektivně zvládat pracovní povinnosti. Pokud vás práce nebaví, většinu času trávíte tím, že se zaobíráte myšlenkami o tom, jak v jiném zaměstnání je určitě lépe.  

Žádné atrakce ani osobní aktivity 

Aby práce opravdu odsýpala, je třeba se co nejrychleji vzdálit osobním aktivitám a atrakcím, lákadlům. Už žádné sledování sociálních sítí, už žádné virtuální brouzdání. To člověka v jeho práci jenom zpomaluje. Vezměte si, kolik byste toho zvládli, kdybyste se hodiny nebrouzdali po Facebooku, ale raději byste pracovali na úkolech, které máte do konce týdne splnit.  

Začněte pracovat efektivně 

Jenže to znamená co? Znamená to například vypnout notifikace, které vás upozorňují na příchozí emaily a zprávy, stejně tak se doporučuje, abyste si emaily vybírali sami. Neodpovídejte ihned na každý email, máte jinou práci, odpovězte, až to budete mít hotové. Kromě toho se snažte vyhýbat se osobním schůzkám, pokud to tedy zrovna není nutné. Osobní schůzky totiž většinou vedou k dlouhému povídání, které vás okrádá o čas. Schůzky musí mít svůj začátek, ale také konec.