Podnikání

Dodržují úspěšní doporučovanou dobu spánku aneb jak dlouho úspěšní spí

Být úspěšným, to znamená pracovat na sobě, ale také pracovat na svém byznysu, který tě odliší od ostatních a který je posune vpřed. Pokud na sobě pracujete, nemůžete prohrát, jen vyhrát. Je však pochopitelné, že na cestě ke svému cíli se budete cítit vyčerpaní a budete potřebovat motivaci, proto se nechte inspirovat těmi úspěšnějšími, k nimž vzhlížíte. Například se nechte inspirovat i dobou spánku. Sice se říká, že úspěšní vstávají brzy, aby toho stihli mnohem více, ovšem je skutečně nutné spát tři nebo čtyři hodiny, jak to dělá současný prezident Spojených států amerických Donald Trump?

Donald Trump je sice nyní prezidentem Spojených států amerických, ale ještě donedávna to byl podnikatel, který moc dobře věděl, jak chutná porážka a když si člověk sáhne na své dno. V současné době se o něm traduje, že spává skutečně jen tři, čtyři hodiny, denně, ovšem to je extrém, kterého by se neměl dopouštět žádný podnikatel. Přece jen mozek si potřebuje odpočinout, stejně jako tělo. Dopřát bychom mu tak měli minimálně sedm či osm hodin spánku.

Úspěšní jsou zastánci toho názoru, že k úplnému odpočinku stačí hodin šest či sedm. Většina z nich to tak i dělá, spávají zkrátka šest až sedm hodin.

Kdo doporučuje spát šest až sedm hodin?

Sice se všude doporučuje, že vstávat brzy se vyplatí, ovšem to znamená, že musíme chodit spát dříve. Například JeffBezos, aktuálně nejbohatší muž světa, chodí spát v deset hodin večer, což mu umožňuje vstávat v pět hodin ráno. Je tak plný energie a připraven do nového dne plného příležitostí.

Na brzké chození spát je připraven i TimCook, kterého znáte jako výkonného ředitele společnosti Apple. Naučil se chodit spát už o půl deváté, aby se probudil před pátou hodinou ranní. Někteří úspěšní však preferují chození spát později a vstávání později. Například Bill Gates má večerku o půlnoci a budíček na sedm hodin ráno.

Vstávání má spoustu výhod

Nic se však nemění na tom, že vstávání má spoustu výhod. Člověk je ráno produktivnější, úlohy je schopen řešit efektivněji a rychleji.