Půjčky

Jak doložit příjmy při žádosti o půjčku?

Zejména na konci roku se o půjčky žádá prakticky denně. Důvodem jsou vánoční svátky nebo brzká úhrada dárků, u nichž jsme zvolili možnost “zaplatit za čtrnáct dnů”. Sice ubývá žádostí o hypotéku na konci roku, ale menších půjček, hlavně těch nebankovních, je daleko více než během roku. I když se však může zdát být půjčka zprvu dobré řešení, není to tak dobré řešení, jak vypadá. Život je přece jen snazší bez půjčky než s půjčkou, jestliže jste se však rozhodli pro půjčku, musíte se připravit na to, že budete muset doložit své příjmy. To ale není tak složité, jak to z počátku vypadá.  

Jelikož jsou žádosti o půjčku tak moderní, mnohé banky se snaží co nejvíce usnadnit získávání úvěru. Snaží se konkrétně usnadnit hlavně dokládání příjmů, což opravdu není tak složité, jak to bývalo kdysi nebo jak se to zprvu jeví.  

Jak lze doložit příjem 

Příjem lze dnes doložit mnohými způsoby. Vždycky se však nejdříve zajímejte o to, jaký způsob daná společnost, od které si půjčujete, upřednostňuje. Některé společnosti poskytující půjčky využívají vlastní formuláře, které se následovně předávají vaší mzdové účetní, jiným společnostem je zcela jedno, jakým způsobem prokážete výši svých příjmů.  

Většinou se dokonce ani nevyžaduje podepsaný příjem, stačí jenom výpis z bankovního konta, který mluví ostatně za vše. Je však třeba při výpisu z účtu dodržovat lhůtu, během které se musí výpis do banky nebo jiné instituce poskytující úvěry dodat.  

Další možností, jak doložit příjem při žádosti o půjčku, je předložit výplatní pásku, která by měla potvrzovat příjem za poslední tři měsíce. Je však třeba, aby z výplatní pásky bylo patrné, že patří právě vám a nikomu jinému.  

Někdy příjem dokládat nemusíte 

Pokud nechcete dokládat své příjmy nebo pokud se zrovna nacházíte bez práce, můžete požádat o půjčku bez doložení příjmu. V rámci této půjčky po vás nikdo nebude chtít, abyste prokázali svůj příjem. Setkat se však v tomto případě můžete s nemalým úrokem.