Práce

Jak z domu pracovat efektivněji?

Práce vykonávaná formou home office je v současné době opravdu hitem. A nelze se tomu divit. Pracuje se s nižší pravděpodobností, že se získá šířící se onemocnění, navíc se ukazuje, že zaměstnanci pracují z domovů o něco efektivněji. Tedy, pokud si dokážou práci dobře zorganizovat, úspěšně bojovat s prokrastinací a nenechat se rozhodit okolními vlivy, kterých může být víc než dost. Abyste však i na home office dosahovali opravdu skvělých výsledků, pojďme si zmínit několik tipů které k vyšší efektivitě bezesporu přispějí. 

Rutina je nejvíc 

Pokud se chcete úspěšně poprat s prací z domova, je zapotřebí nastolit si jakousi rutinu. Stereotyp sice nikdo nemá v lásce, ovšem rutina je v tomto případě klíčem k úspěchu. Pokud se vám podaří nevypadnout ze zajetého režimu, budete prakticky denně odvádět opravdu skvělou práci.  

Práce na dálku opravdu neznamená, že nebudete vstávat včas nebo že si můžete dovolit pracovat volněji. Naopak, je zapotřebí udržet ten rytmus, který jste si nastolili, když jste pravidelně docházeli do kanceláře. 

Žádná práce z postele 

Je mylné se domnívat, že home office je ve skutečnosti jenom prací z postele. Není tomu tak. Abyste odváděli opravdu skvělé výsledky, musíte se zbavit všech rušivých elementů ve vašem okolí. Snažte se mít vždycky uklizený stůl. Nemějte zapnutou televizi. A usedněte do svého pracovního koutu a rozhodně nepracujte z postele. 

I když si člověk říká, že v ložnici příliš mnoho rušivých elementů není, plete se. Tím největším rušivým elementem je samotná postel, která člověk svádí, bohužel, k naprosté prokrastinaci a spánku.  

Snídaně je základ dne 

Abyste mohli i v home office odvádět opravdu skvělé výsledky, je zapotřebí se dobře nasnídat. Nachystejte si ráno snídani, i když vlastně nejste zvyklí snídat. Porce by měla být taková, aby vás dostatečně zasytila a abyste se po ní necítili nijak těžce. Získáte tím potřebnou energii a vyvarujete se tomu, že byste neustále odcházeli do lednice pro něco dobrého.