Práce

Dopřejte si jen to nejlepší pro své ruce

Jakákoliv namáhavá práce může poškodit vaše ruce. Zapomeňte na odřeniny, oděrky, mozoly nebo zašpinění. Díky pracovním rukavicím budou vaše ruce chráněny. Textilní rukavice jsou vyrobeny často ze směsi bavlny a polyesteru. Materiál patří ke komfortním, oblíbeným a asi nejžádanějším. Textilních rukavice můžete využívat během celého roku a hodí se mechanikům, kutilům nebo třeba zahrádkáři. Můžete také používat rukavice s PVC terčíky. Jsou určeny pro celosezónní práce a plní normy EN 388 a EN 420. Jsou vhodné pro muže i ženy. Rukavice s PVC terčíky po celé ploše rukavic zajišťují mnohem větší ochranu rukám, pohodlí při práci a celkově zvyšují kvalitu rukavic. Zajistěte rukám skutečný komfort a luxus.

Celokožené rukavice a protipořezové rukavice

Velkým pomocníkem při práci jsou kožené rukavice. Pokud vykonáváte fyzicky náročnou a velmi namáhavou práci, usnadněte si ji celokoženými rukavicemi. Rukavice zajistí bezpečnost a ochranu pro ruce zejména při výkonu náročnějších povolání. Jde třeba o sváření, práci na stavbě i ve skladu. Rukavice jsou často vyrobeny z pevné hovězí lícovky, a proto pak nepropouští žádné nečistoty. Bývají voděodolné a odpuzují olej. Celokožené rukavice jsou kombinací pružného úpletu a zesílené kůže. Práce bude snazší a bezpečnější. Protipořezové rukavice jsou něco jako vaše druhá kůže. Pokud pracujete s ostrými předměty, třeba s pilou, měli byste investovat do pořádných rukavic. Vašim rukám zajistí maximální ochranu pro práci s jistotou.

Pracovní rukavice podle činnosti

Pracovní rukavice vždy vybírejte s ohledem na vámi vykonávanou činnost. Ochraňují vás před možným pracovním úrazem, ale zároveň vám poskytne větší pohodlí. Při vykonávání dané činnosti používejte rukavice a rozhodně to nepodceňujte. Jen se je snažte přizpůsobit tomu, co v nich budete dělat. Kombinované pracovní rukavice jsou asi nejpoužívanějším druhem rukavic. Používají je dřevorubci, stavaři i domácí kutilové.

Jsou nejčastěji vyrobené v kombinaci hovězí štípenky a k tomu hrubé bavlny s pevnou manžetou. Poskytují tak vysokou ochranu. Povrstvené rukavice jsou vhodné do vlhkého prostředí. Vyrábí se v několika provedeních a liší se od sebe právě způsobem povrstvení. Na vnější straně rukavic může být velmi různorodá povrchová úprava. Z vnitřní strany jsou z velice příjemného bavlněného úpletu pro to nejvyšší pohodlí. Antivibrační rukavice jsou pro lidi pracující s vibrujícími přístroji, jako jsou vrtačky, zbíječky, pily či brusky. Ztlumí nárazy a vibrace, zajišťují větší pohodlí, ochraňují klouby a vaši pokožku.