Půjčky

Hazard či dluhy. I to jsou důvody dalších půjček

Půjčky jsou dnes naprosto běžná věc, o které všichni ví, že existují. Mnozí lidé o ně žádají, je to naprosto běžné. Půjčujeme si na vlastní bydlení, půjčujeme si ve chvílích, kdy nám nestačí finanční zásoba, také si půjčujeme tehdy, kdy bohužel spadneme do nějaké nepříjemné situace, ze které nevidíme jiné východisko. Obecně lze říct, že existují dva případy, kdy o půjčky žádáme, ovšem kdy bychom si půjčit rozhodně neměli. Těmi dvěma případy jsou dluhy a také hazard.  

Když člověk nemá peníze, většinou se stává, že požádá rodiče o půjčku, kterou v následujících měsících či letech splatí. To, že se peníze mnohdy k věřitelům zpátky nedostanou, to je věc druhá. Pravdou však je, že v případě, že člověk spadne do dluhů nebo podlehne hazardu, v takových chvílích rodiče o půjčku nepožádá, dokonce tito lidé často nepožádají ani své kamarády, jelikož nechtějí, aby jim jejich záliba byla vymlouvána.  

Když se člověk dostane do takových chvil, je však nutné to řešit jinak než dalšími úvěry, které opět nebude moct v budoucnu splácet.  

Nikdy neplaťte půjčku půjčkou 

Největší chybou, jaké se velmi často dopouštíme, je, že splácíme půjčku půjčkou. To je ostatně ta největší chyba, jak již bylo zmíněno, jelikož se dostaneme do koloběhu půjček, který nás vyhodí do dluhové pasti, z níž se už jen tak snadno nedostaneme. Půjčky se rozhodně nikdy nesmí splácet půjčkou, kterou jsme si vzali u jiné společnosti, případně u lichvářů.  

Do dluhové pasti vás dostane i hazard 

Samozřejmě i zmiňovaný hazard vás může dostat do dluhové pasti. Lidé se na automatech a podobných hrách stávají dnes a denně závislými, vždyť i statistiky společnosti Sportka potvrdily fakt, že lidé sázejí čím dál více, jelikož touží po absolutně velké výhře, se kterou by stejně neuměli pořádně naložit. V případě, že podlehnete hazardu, rozhodně si nepůjčujte proto, že chcete do automatu hodit další minci nebo že si chcete vsadit na oblíbená čísla.