Práce

Návyky, které i v práci posílí vaše zdraví

I když nás práce baví a naplňuje, může to být důvod, proč jsme věčně unavení a zesláblí. I naplňující práce umí vyčerpávat, o tom není sporu. V případě, že toužíte po pevnějším zdraví, máme pro vás tipy na několik návyků, které, když si osvojíte, upevní vaše zdraví, i když bude práce sebevíc vyčerpávající. Jedním takovým návykem je protažení každou hodinu, které v těle rozproudí krev. Zejména ti, kteří mají sedavé zaměstnání, by měli toto dodržovat. A k tomu samozřejmě i celou řadu dalších návyků.  

I když nás právě naplňuje a baví, vždy musíme mít zdraví na prvním místě. Pokud zdraví na prvním místě nemáme, je problém na světě. Raději si tedy osvojte několik zajímavých návyků, díky kterým ani práce nebude zabijákem našeho pevného zdraví.  

Udržujte se neustále aktivní 

To, jak budete zvládat práci, se také odvíjí od toho, jak moc jste i mimo práci aktivní. Pokud přijdete domů a celou dobu se jen válíte na gauči, vaše zdraví jen trouchniví a rozcvičování v práci tomu rozhodně nepomůže. Svůj pracovní den tak zpestřujte ideálně hodinovou pohybovou aktivitou, ať už je to chození po oblíbených. místech nebo třeba badminton s drahou polovičkou.  

I v práci podporujte svůj imunitní systém 

I stravování v práci se výrazně podílí na vašem zdraví. Podpořte proto nejen zdraví, ale i svůj imunitní systém tím, že budete konzumovat pestrou a zdravou stravu, do které zakomponujete třeba i citrusy, o nichž se ví, že nejvíce podporují imunitní systém díky velkému obsahu vitaminu C.  

Ve vašem jídelníčku byste taky měli postrádat smažená jídla, která jen zatěžují žaludek a vyvolávají v člověku pocit únavy.  

Nepodceňujte péči o svůj zrak 

Zrak je to, o co by nikdo nechtěl přijít. Kontrolujte si monitor a jeho nasvícení, přesvícení může zraku ublížit. Taktéž občas dělejte různá zraková cvičení, abyste svůj zrak na chvilku zachránili před monitorem počítače.