Půjčky

Jak vybrat půjčku a jaké se raději vyhnout?

Rozhodli jste se požádat o půjčku, jelikož jste se dostali do tíživé finanční situace? Nebo je příliš dlouhý týden před výplatou a vy potřebujete mít nějaké peníze pro své živobytí? Ať už jste odhodlaní si vzít půjčku z jakéhokoli důvodu, měli byste vědět, jak si půjčku vybrat či jaké půjčce se raději vyhnout. Dnes už půjčky nejsou sice žádné tabu, na druhou  stranu je finanční trh plný finančních produktů a jen čert by se vyznal v nabídce půjček, která opravdu nezná mezí. V případě, že tedy chcete o půjčku zažádat, máme pro vás několik užitečných tipů.  

Pakliže jste v minulosti žádali o půjčku, víte, jak některé banky nebo nebankovní instituce mohou být zrádné a vypočítavé. Je dobré si v každém případě prověřit konkurenci na trhu, jelikož ne všechny půjčky, které zaměstnanci bank považují za výhodné, skutečně výhodné jsou. Stejně tak si předem ověřte výši úroků, na ty se totiž často zapomíná a ještě častěji jsou zdrojem překvapení.  

Jakou půjčku si vybrat? 

Než vůbec zažádáte o půjčku, musíte si zodpovědět jednu závažnou otázku, a sice jestli půjčka (ať už bankovní nebo nebankovní) neovlivní nějakým způsobem vaši životní úroveň. Pokud nikoli, doporučujeme vsadit na srovnávače půjček, kterých je na internetu celá řada. Právě ty vám nabídnou adekvátní řešení vaší situace.  

Do online formuláře se zadávají jen parametry půjčky, tedy jaká má být její velikost a jaká doba splatnosti. Výběr půjčky je možné korigovat i na základě úroků.  

Jakým půjčkám se vyhnout? 

Samozřejmě existují půjčky, před kterými byste se měli mít na pozoru. Pokud například chce společnost nabízející půjčku po vás peníze předem, vyhněte se takovým půjčkám obloukem. Mějte se také na pozoru před zprostředkovateli, kteří chtějí zaplatit zprostředkování půjčky předem.