Práce

Home office nebo práce v kanceláři? To je otázka do pranice

Poslední měsíce rapidně změnily pracovní morálku Lidé se přesunuli do svých domovů, kanceláře totiž nebyli zrovna bezpečným místem. Koronavirus se šířil rychlostí blesku a práce vykonávaná z pohodlí domova se tak jevila jako nejbezpečnější. Na světlo světa však vyplynula otázka, co je lepší. Je to práce formou home office nebo je lepší práce v kanceláři, která fungovala do příchodu koronavirové pandemie? 

Stejně jako všechno na světě, i v tomto případě platí, že každá stránka má svůj rub a líc. Pojďme se podívat na výhody i nevýhody obou řešení, díky čemuž si prakticky každý člověk dokáže udělat na tuto věc svůj názor.  

Práce v kanceláři umožňuje efektivnější řešení možných problémů 

Jak již bylo zmíněno, práce v kanceláři byla zcela efektivní a dostačující, ovšem dokud nepřišla koronavirová krize. Aby zaměstnavatelé neriskovali onemocnění pracovníků, raději je všechny přemístili do pohodlí domovů. Mnozí se však k práci v kanceláři později vrátili, a to kvůli nesporným výhodám.  

Patří k nim především možnost efektivně řešit případné problémy, ke kterým může na pracovišti dojít. Ať už mluvíme o nedostatečných informacích v zadáních, překlikům a podobném, z domova se takové problémy neřeší zrovna snadno.  

Také umožňuje práce z kanceláře lepší přístup ke všem potřebným technologiím. I když to člověk nechápe nebo nerozumí tomu, někdo doma stále nemá tiskárnu nebo zařízení tomu podobné. 

Home office jako efektivnější způsob práce 

Ovšem ukázalo, že na rozdíl od práce v kanceláři je home office možností, jak pracovat o něco efektivněji. Lidé se ve svém domácím prostředí cítí trochu lépe, navíc bezpečně a fungují opravdu velice rychle.  

Na druhou stranu se zaměstnanci většinou dostávají do nepříjemné situace, a sice najednou nevidí rozdíl mezi prací a osobním životem. Tyto dvě linky se jim nějakým způsobem spojují, což není dobře.