Půjčky

Hypotéku lze získat i bez úspor. Jde to několika způsoby

S hypotékami se nyní doslova roztrhl pytel. A nemůžeme se tomu divit. Hypoteční sazby už desátý měsíc v kuse hledají své pomyslné dno, ovšem vypadá to, že už svého zmiňovaného dna dosáhly a nyní bude následovat strmý odskok. I když má přijít zdražování půjček na bydlení, neočekává se, že se hypoteční úroky dostanou na rekordní výše. Spíše se bude jednat o zdražování rovnající se několika desetinám procenta. Pokud však zvažujete investici do vlastního bydlení a chcete požádat o půjčku na bydlení, neváhejte a vzhůru do toho. Nemusíte mít ani požadovaných dvacet či deset procent.  

Ručte vícero nemovitostmi 

Možná vás od hypotéky dělí jeden fakt, a sice že vám v kapse nedřímá dvacet ani deset procent. To by vám však nemělo zabránit v tom si hypotéku vzít. Stačí, když budete mít další nemovitost v rukávu, kterou budete moct ručit. Nemusíte ji mít dokonce sami ve vlastním majetku, může spadat do majetku vašich rodičů nebo jiných rodinných příslušníků. Co je pozitivní, tak to, že s ní nebudete muset ručit po celou dobu úvěru. Po pár letech cizí nemovitost budete moct z úvěru vyvázat.  

Co se týče rizik, v tomto případě je jediným rizikem zabavení nemovitostí v případě, že nebudete splácet. Pokud jste se však rozhodli vzít si půjčku na bydlení, pravděpodobně jste připraveni ji plně uhradit, nebo ne? 

Dofinancujte hypotéku další půjčkou 

Dalším způsobem, jak můžete získat hypotéku i bez úspor, je zafinancovat požadovaných dvacet, respektive deset procent při devadesátiprocentní hypotéce další půjčkou. Nejčastěji se volí úvěr ze stavebního spoření, ale není to nutně podmínkou. Pokud žádáte o hypotéku v páru, jeden může požádat o půjčku na bydlení, druhý pak o požadovaný zbytek, kterým je nutné dofinancovat zbytek. V tomto případě je vyšší pravděpodobnost toho, že budou schváleny oba úvěry.