Půjčky

Jak předcházet půjčkám

Když surfujete na internetu, často na vás nabídka půjček vyskočí dříve, než se načte požadovaná webová stránka, na kterou chcete zamířit. Když sledujete svůj oblíbený seriál v televizi, během reklamy na vás opět vyběhne nejedna nabídka půjčky. Dalo by se říct, že všechna média a vymoženosti chtějí, abyste si půjčili. Nemůžeme se tedy divit těm, kteří podlehli a kteří si půjčili na něco, na co zrovna potřebovali. I když jsou půjčky dnes snadno dosažitelné, neměli bychom jim podléhat, ale naopak – měli bychom se jim snažit předcházet. Jsou to přece jen závazky, které nám mohou rapidně zkomplikovat život.

V případě, že se chcete půjčkám v budoucnu vyhnout, máme pro vás pár tipů, jak se jim vyvarovat v budoucnu čili jak jim předcházet. Osvojte si naše tipy a uvidíte, jak snadno se půjčkám budete vyhýbat.

Dodržujte pravidlo třiceti dnů

Pokud vám dělá starost to, že bezhlavě utrácíte za cokoli, co se vám líbí, doporučujeme dodržovat pravidlo třiceti dnů, díky kterému nebudete takto bezhlavě utrácet. Pravidlo třiceti dnů spočívá v tom, že si věc, která se vám líbí, nekoupíte hned, ale s koupí vyčkáte měsíc. Pokud se vám i po měsíci bude daná věc líbit, neváhejte a kupte si ji. Většinou se ale stává, že daná věc se vám nelíbí tak, jako před měsícem.

Zbytečně neutrácejte za potraviny

Češi za jídlo utratí zhruba tři tisíce korun měsíčně, pokud tedy neutrácí za potraviny, které nepotřebují. Mnozí lidé chodí do potravin jenom proto, že mají na něco chuť. Jenže to je právě ta situace, kdy za potraviny zbytečně utrácíme, kdy zbytečně necháváme v obchodech i stovky korun týdně. Raději si pořiďte něco, co máte rádi, ve slevě, až to ve slevě bude, nebo zkrátka najděte jinou alternativu.