Práce

Jaké profese jsou v ČR nejlépe placeny? Někteří si sáhnou i na sto tisíc měsíčně

Přemýšlíte o změně zaměstnání? Možná chcete vydělávat více, než kolik vyděláváte nyní. Pošlete si proto životopisy na pozice, které se řadí k nejlépe placeným v České republice. Nedávno se světu ukázal žebříček nejlépe placených profesí, stačí si jen vybrat tu, o kterou na pohovoru zabojujete. K dlouhodobě nejvýdělečnějším profesím se řadí pozice generálního ředitele, ale samozřejmě nemusíte být hned generálním ředitelem, abyste si vydělali opravdu skvělé peníze. I jiné profese jsou placeny doslova zlatem.  

Krizový manažer 

Můžete se stát například krizovým manažerem, což je profese, která je velice dobře placená. Úkolem krizového manažera je vytáhnout firmu, která využije jeho služby, z problémů, do nichž firma spadla. Většinou si firmy najímají krizového manažera ve chvíli, kdy jim hrozí insolvence nebo kdy se musí provést nějaké radikální změny v chodu podniku či ve vedení podniku.  

Mzda takového krizového manažera dosahuje až dvou set tisíc korun měsíčně. Samozřejmě taková částka může být i vyšší, pokud se bude jednat o velkou firmu.  

Plastický chirurg 

Na tuto profesi je třeba studovat, ale až dostudujete, můžete vydělávat opravdu slušné peníze. Plastický chirurg je zejména v dnešní době opravdu velmi využívaný a hledaný, lidé chtějí být dokonalými, a tak si nechávají předělat každou svou nedokonalost. Jeho plat měsíčně může dosáhnout i 150 tisíc korun měsíčně, pokud však bude pracovat v nemocnicích, jeho plat může klesnout na polovic. Plastičtí chirurgové lépe udělají, když budou pracovat na volné noze.  

Řídící letového provozu 

Daleko více však vydělává řídící letového provozu, který si přijde měsíčně na 200 tisíc korun. Kvůli této profesi nemusíte mít zvláštní vzdělání, důležité jsou vaše vlastnosti. Musíte být soustředění a rozhodní, jinak můžete způsobit katastrofu. Profese není určená pro labilní jedince.