PodnikáníPráce

Jaké zlozvyky mohou ohrozit naši produktivitu?

Jste v podniku produktivní? Ve svém zaměstnání produktivitou doslova sršíte? Nebo jste naopak méně produktivní a chcete svou produktivitu zvýšit? Pokud je problém ve vaší produktivitě, možná se dopouštíte několika zlozvyků, které mohou vaši produktivitu zkrátka snižovat. Dopouštíte se jich často nevědomky, zkrátka jste si na ně prostě zvykli. Existuje hned několik takových zlozvyků, se kterými se můžete naučit bojovat a které lze eliminovat, pokud si je uvědomíte.  

Pojďme si zmínit několik zlozvyků, které se negativně podepisují na naší produktivitě. Pokud jim zamezíme a pokud je vystrnadíme ze svého života, najednou budeme pracovat efektivněji a práce nám bude odsýpat jako po másle.  

Impulzivně projíždíte internet 

Ať už je to obyčejné surfování po internetu nebo je to projíždění sociálních sítí – tento zlozvyk vám výrazně ubírá na vaší produktivitě. Podle všeho musíte pracovat minimálně patnáct minut v kuse, abyste se na práci dokázali plně soustředit. Proto minimálně oněch patnáct minut vydržte pracovat, poté už nebudete mít ani nutkání internet projíždět.  

Vyhýbejte se schůzkám 

Pokud nechcete vypadnout ze svého pracovního režimu, doporučujeme se vyhýbat schůzkám. Podle nejednoho odborníka jsou maximálně výkonní právě ti, kteří se schůzkám úspěšně vyhýbají. Pokud schůzky patří k vašemu každodennímu životu, pak doporučujeme na schůzky vymezit jenom jeden den v týdnu, zbytek dnů nechte pro práci.  

Odkládání důležitých úkolů 

Pakliže chcete být produktivními, pak musíte důležité úkoly plnit doslova jako první. Čím dříve uděláte to, co musíte, tím dříve se vám bude lépe dýchat. Nejeden úspěšný začíná den tím nejtěžším, aby ho později čekaly jenom jednoduché a snadné úkoly. Případně vám může pomoct TO-DO list, do něhož si napíšete všechno, co je potřeba za daný den udělat.