Práce

Klaďte firemní vzdělání na první místo

Být v dnešní době bez zaměstnání – to je doslova depresivní situace, protože bez peněz to v dnešní době opravdu nejde. Žít se bez nich dá, ale velmi těžce, proto se není čemu divit, když aktuální zaměstnanci drží své pracovní místo zuby nehty. Přesto je však těší i aktuální situace na trhu, protože nedostatek pracovníků jim utvrzuje to, že jejich pozice jim zůstane ještě nějakou tu chvilku. Proto přichází za zaměstnavatelem a navrhují mu možné benefity, o které by měli zájem a které je na daném místě udrží. Díky tomu, že zaměstnavatel si nemůže dovolit další výpovědi na stole, vyhoví požadavkům zaměstnanců. Pro něj je takové vyhovění jenom dobré, protože u něj budou zaměstnanci spokojení. Navíc benefity, které zaměstnanci požadují, se většinou týkají především firemního vzdělávání, nikoliv příplatků či zvyšování platů.

Možnost kariérního růstu je čím dál nutnější benefit, který začínají hledat i zájemci o práci. Pokud nevědí, jak se rozhodnout, pak se rozhodnou především pro pozici, na které nabízejí tuto možnost, i když by byla méně placená. Moc dobře si totiž uvědomují, že pokud se rozhodnou vzdělávat se při zaměstnání, mohou zanedlouho čekat i povýšení, které jim bude s radostí uděleno. Pak už vyšší plat přijde sám. Není se tedy čemu divit, když s takovým uvažováním lidé volí právě benefit firemního vzdělávání.

Kolik procent tuto možnost požaduje?

Společnost EdAssist se rozhodla udělat průzkum, díky kterému by se dozvěděli, co je pro zaměstnance klíčové, aby přijali nabízenou pozici v zaměstnání. Pětašedesát procent bylo pro možnost firemního vzdělávání. Především o tuto výhodu mají zájem lidé z mladší generace, protože ti si moc dobře uvědomují kariérní růst a jak je to důležité. Pracovníci nad padesát let už o tuto výhodu nějak zájem nemají. Ti by uvítali raději možnost třináctého a čtrnáctého platu.