Práce

Kolik si letos můžete vydělat na letních brigádách?

Léto se nese především ve znameních letních brigád. Především studenti si hledají brigádu, díky které si vydělají na těžký studentský život. Otázkou je, jak to bude s brigádami letos? Můžeme se těšit na dobře placené brigády nebo by bylo nejlepší, kdybychom se přestěhovali do zahraničí, kde si vyděláme více?

Jak jistě víte, Česká republika se aktuálně potýká s nízkou nezaměstnaností. Pracovníci nejsou k dostání, i když je firmy víc, než nutně potřebují. V současné době se tak firmy snaží hledat alespoň dostatek brigádníků, kteří by zaručili chod podniku během letních prázdnin. Tato doba snad bude stačit všem podnikům k tomu, aby buď našli novou pracovní sílu, nebo aby své zaměstnance rekvalifikovali či investovali do robotizace, která by sice mnohá místa pracovníkům sebrala, ale mnohá pracovní místa by na druhou stranu vznikla.

Otázkou však stále je, kolik si letos na letních brigádách vyděláme.

Když budete schopní, vyděláte si stejně jako stálí zaměstnanci

Díky zaměstnanecké krizi jsou firmy donuceny k radikálním krokům, kterými jsou například vysoké výplaty, a to i pro brigádníky. Jelikož firmy vědí, že se o brigádníky budou mezi sebou doslova brát, rozhodli se do nich investovat nemalé sumy peněz. Hodinová sazba v mnohých městech může dosáhnout až 150 korun za hodinu, což je plat běžného stálého zaměstnance.

Kde si vyděláte kolik?

Zaměřme se nyní na samotné regiony. Opět lze nutno říct, že až 150 korun za hodinu si můžete vydělat v hlavním městě. Právě zde je také o pracovníky nouze, proto je pochopitelné, že Praha se snaží co nejvíce brigádníkům nabrat pro sebe.

Zlínský kraj je na tom tradičně nejhůře. Zde si můžete vydělat v průměru 110 korun za hodinu. Ostravsko se může radovat ze 120 až 130 korun za hodinu. Na Liberecku se lidé spokojí s tou samou odměnou za hodinu jako na Ostravsku.