Půjčky

Krátkodobé půjčky jako rychlá spása. Kdy o ně zažádat?

Půjčkami dnes každý opovrhuje. Proč tomu tak je? Vždyť se jedná o spásu v mnoha životních situacích. Mnozí lidé si myslí, že půjčky jsou něco, za co se člověk musí stydět. Horší by však bylo, kdyby zůstal na ulici jenom z toho důvodu, že by si půjčku nevzal. Raději tak překonejte svoje ego a v případě nouze si o ně požádejte. Je to lepší, než abyste se kvůli opravě elektrického spotřebiče dostali do finanční krize, díky níž byste přišli o dům nebo o jinou důležitou věc v životě.

Když si potřebujete půjčit, nemusíte si jít přímo do banky. Vždyť banka ani nízké úvěry nenabízí, a když ano, jsou tak nevýhodné, že od nich stejně dáte ruce pryč. Do bank se chodí zásadně tehdy, kdy si potřebujete půjčit dlouhodobé úvěry například na bydlení nebo na něco podobného. Pokud se vám pokazila myčka, zažádejte si raději o krátkodobý úvěr, který lze splatit poměrně rychle a do určitého termínu dokonce bez jakýchkoli poplatků.

Takové krátkodobé půjčky zdarma nabízí například kreditní karty, které mají daný termín padesáti dnů, do nichž můžete splatit půjčku bez poplatků. Pokud se stane, že půjčku nesplatíte do termínu, začnou naskakovat úvěry, kterých jste se však mohli vyvarovat.

Otázkou ale, při jakých životních situacích se vyplatí na krátkodobou půjčku sáhnout.

1) Oprava spotřebičů, automobilu

Může se stát, že se vám pokazí myčka, pračka nebo sušička. Může se vám také pokazit auto, ale oprava je velice nákladná a vaše finanční rezerva ji nepokryje celou. Velice často se stává to, že lidem začnou odcházet elektrické spotřebiče jeden za druhým, tudíž je zřejmé, že finanční zásoba si nevystačí se všemi opravami. V takových situacích je nejlepší si půjčit krátkodobě pár tisíc korun, které pokryjí opravu a které splatíte za několik měsíců.

2) Koupě nového nábytku

V dnešní době je nábytek velice drahý a je pochopitelné, že lidé nechtějí dát veškerou svou finanční zásobu na pohovku nebo jídelní stůl. Proto si raději půjčí. Jedná se však o takovou půjčku, která není velká a která je splacená za pár výplat. V tomto případě volte krátkodobé úvěry, protože jenom s nimi nebudete dlužit dlouhá léta, ale jen pár měsíců.