Uncategorized

Pilulka.cz hlásí velké zisky. Co plánuje firma dál?

I když se na první pohled může zdát, že se na trhu nachází už skutečně všechno, není tomu tak. Stále je s čím překvapovat, je stále co budovat a co zakládat. Své o tom ví zejména bratři Petr a Martin Kasa, které můžete znát díky jejich prvotnímu e-shopu kasa.cz, který se stal tím největším českým e-shopem vůbec. Nedávno ho prodali, a to za několik stovek milionů korun, a rozhodli se dát si chvíli pauzu, během které chtěli přijít na něco nového, s čím zamíří na český trh. Netrvalo to dlouho a zrodila se pilulka.cz, což je internetový obchod s běžně dostupným farmaceutickým zbožím. Díky tomuto e-shopu se rozrostl nápad, že se vytvoří největší síť lékáren v České republice.

Bratři moc dobře ví, že v online nakupování se skrývá moc a síla. Vždyť dnes už drtivá většina z nás nakupuje potraviny online, abychom ušetřili čas a nemuseli trávit hodiny na internetu. Dokonce i drogerii si necháváme domů dovézt, protože se s těžkou aviváží nebo práškem na praní nechceme tahat. Stejně tak i online nakupování léků oceníme, a to zejména v době, kdy se budeme cítit nemocní a nebudeme mít sílu do obchodu zajít.

I když si mnozí lidé mohou říct, že je to nesmysl, zisky říkají něco jiného. Jejich loňský obrat a následný zisk překonal očekávání a opět potvrdil domněnku, že online nakupování je naše budoucnost.

Obrat i zisk předčily očekávání

Bratři si ani nemysleli, že za pouhé tři roky dosáhnou tak obrovského obratu, jakého dosáhli. Nyní se mohou pyšnit obratem 1,5 miliardy korun, kdy provozní zisk byl rovných dvanáct milionů korun. V meziročním srovnání je to nárůst o více jak sedmdesát procent.

A co bude dál?

Samozřejmě bratři nezůstanou u jednoho e-shopu, ale rozhodli se pro něco většího. Chtějí vytvořit největší českou lékárenskou síť, která bude zároveň tou největší na našem území. Už letos by podle plánů měli otevřít svou první pobočku.