Ekonomika

Co možná nevíte o Kim Čong-unovi

Pokud sledujete nejen dění u nás, ale také aktuální dění ve světě, pak jste jistě zaregistrovali řadu zpráv pojednávajících o zdravotním stavu proslulého diktátora Kim Čong-una. Už pár měsíců se spekuluje nad tím, v jakém zdravotním stavu se diktátor vlastně nachází. Zatímco někdy ho není vůbec vidět, poté se na veřejnosti ukazuje víc, než je zvykem. Také se spekuluje nad tím, že se vlády brzy ujme jeho sestra, která je prý ještě tvrdším diktátorem než samotný Kim Čong-un. Drtivá většina zpráv je však označená jenom za spekulace a zatím se přesně neví, k čemu se v zemi schyluje. Co se však ví, ovšem o čem mnoho lidí nemá ani ponětí je pár zajímavostí o tomto nelítostném diktátorovi.  

Zajímavosti o Kim Čong-unovi 

  • Věděli jste, že není přesně známý datum narození Kim Čong-una? Samozřejmě, že on sám to pravděpodobně ví, ale na veřejnost se tato osobní informace nikdy nedostala nebo nebyla ověřena.  
  • Věděli jste, že se se o dětství tohoto známého diktátora moc neví? I když v minulosti uniklo několik fotografií z dětství krutovládce, pravdou je, že nikdy nebyly fotografie potvrzeny. Mohlo se jednat o falzifikáty, protože dětství Kim Čong-una se udržuje v tajnosti dlouhá léta.  
  • Věděli jste, že Kim Čong-un studoval ve Švýcarsku? Na univerzitách však jeho jméno není vedeno, studoval totiž pod falešným jménem. Je však pravdou, že jeho spolužáci ho dnes poznávají a nestačí se divit.  
  • Věděli jste, že Kim Čong-un se nechává oslovovat i takovými tituly, které si sám vybral? Máme na mysli i zajímavé přídavky jako “Nový začátek” nebo “Genius mezi ostatními”.  
  • Věděli jste, že Kim Čong-un se směje prakticky na každé fotce? Pakliže byste procházeli galerii médií, byli byste překvapeni. Jeho úsměv je však jakýmsi paradoxem, vezmeme-li v potaz to, že se jedná o krutého diktátora.