Podnikání

Warren Buffett investoval ve velkém do akcií společnosti Apple

Kdo by dnes neznal Warrena Buffetta! Jedná se o člověka, který je ve světě investic známý, možná až legendární! Má obrovské investiční portfolio, které ho dostalo mezi desítku nejbohatších lidí světa. Do jeho majetku patří například společnost Berkshire Hathaway a nově se pyšní také velkým množstvím zlata, které koupil, když cena zlata šla prudce nahoru. Kromě jiného se však Warren Buffett rozhodl investovat také do akcií společnosti Apple.  

Podíl velký jako čtvrtina vlastní společnosti 

O tom, že je Warren Buffett jeden z nejúspěšnějších investorů všech dob není ani pochyb, ani sporu. A i když on se také dokáže zmýlit, jeho nedávná investice asi nebude špatná. Rozhodl se totiž investovat do společnosti Apple, kde si odkoupil podíl velký jako čtvrtina vlastní společnosti. Jeho podíl ve společnosti zaměřující se na mobilní telefony a další zařízení je naceněn na 113 miliard amerických dolarů.  

Také stojí za zmínku to, že dividendy vyplácené společností Apple jsou tak obrovské, že představují dokonce nadpoloviční část celé hodnoty společnosti Berkshire Hathaway. Opět tedy musíme konstatovat, že to tedy nebyla investice marná a že to byl rozhodně skvělý, leč trochu odvážný krok.  

Apple se raduje  

Nejen Warren Buffett, ale také všichni akcionáři, kteří se rozhodli investovat do akcií společnosti Apple jsou nadšení. Důvodem toho je fakt, že společnosti Apple se letos nebývale daří. Společnost zažívá velkolepý cenový milník, tudíž každý investor se nyní těší skvělých žní, k nimž dochází.  

Pokud nad investováním do akcií uvažujete, akcie společnosti Apple byste měli mít ve svém portfoliu. Společnost Apple je gigant nejen na americkém poli a nepředpokládá se, že zájem o produkty společnosti tak rychle uvadne. A dokonce i v době pandemické krize společnost dokáže těžit a těšit se ze zisků.