Podnikání

Jak nám v podniku pomůžou roční hodiny?

Mít své vlastní podnikání, to není v dnešním světě tak jednoduché. Musíte se neustále snažit, aby rostl, aby neustále šel s dobou, nebo vás pak lehce převálcuje konkurence. Kromě toho je třeba se neustále vzdělávat a osobnostně růst, protože bez rostoucího podnikatele nemůže být rostoucí podnik. Naštěstí existuje mnoho pomocníků, kteří vám pomůžou s tím, abyste svůj podnik dostali na takovou úroveň, na jaké ho chcete mít. Například vám pomůžou takzvané roční hodiny.

S ročními hodinami jste se jistě setkali. Ručička ročních hodin obíhá celých 365 dnů a my určujeme, jakých cílů jednotlivé dny dosáhneme. Je to skvělý nástroj nejen pro podnikatele, kteří chtějí za rok svou firmu někam posunout, ale taky pro jednotlivce, kteří si chtějí během roku splnit své sny.

Roční hodiny jsou ukázkou takzvaného Motiana, což je způsob, jak mít vize a sny neustále před očima. Díky ročním hodinám je můžete vidět a zjednodušíte si cestu za splněním všech svých snů a vizí.

Jak to funguje?

Zkrátka a dobře si na začátku roku na kulatý papír navrhnete, čeho byste chtěli docílit během příštího roku. Nakreslíte si vše, čeho chcete dosáhnout, kam se má vaše firma ubíhat, jaké sny si chcete splnit. Nakreslíte si to (či napíšete) k jednotlivým dnům nebo měsícům. Takto budete mít své vize před očima a budete se dennodenně snažit, abyste si vize naplnili.

Podnikatelé si často dělají roční hodiny po měsících a do každého měsíce si napíšou, kde je nutné firmu mít, jaké obchody by měly být uzavřeny, co by mělo být vyrobeno. Díky tomu, že si takto kousek po kousku budete plány plnit, na konci roku budete na sebe pyšní, protože jste firmu dostali tam, kam jste ji chtěli mít.

Pomocník i pro běžné smrtelníky

Takto mohou ročních hodin využít i běžní smrtelníci – tedy lidé, kteří nevlastní žádnou společnost. Právě oni si taky mohou udělat roční hodiny, do nichž napíšou své vize a sny, které si chtějí splnit během dlouhého roku.