Práce

Nedostatek zaměstnanců se vyřeší snadno. Naženou se do Česka Francouzové

O nedostatku zaměstnanců jste určitě slyšeli. Jedná se o problém, který souží každého druhého lídra velké společnosti. Mnohé společnosti jsou dokonce připraveni k tomu, že budou investovat do robotů a do podobných strojů, které by nahradily klasického zaměstnance z masa a kostí. Mnozí zaměstnavatelé však nechtějí investovat do robotizace, ostatně mnozí z nich na to také nemají, a tak se snaží hledat vhodné a zkušené zaměstnance, kde se jenom dá. Někteří dokonce začali lákat do svých firem Francouze, kteří zvažují, že práci u nás opravdu vezmou.

Francouzské velvyslanectví, které dlouhodobě sídlí v hlavním městě České republiky, se dlouhodobě snaží snížit nezaměstnanost v rodné Francii. Z aktuálních statistik vyplývá, že zatímco v České republice je nezaměstnanost na sotva dvou a půl procentech, ve Francii je nezaměstnanost daleko vyšší, odhaduje se na devět procent.

Jelikož ve Francii práce není, ale za to v Česku je jí mnoho, kterou nemá, kdo vykonávat, rozhodlo se velvyslanectví nabízet práce všem rodilým Francouzům, kteří se potýkají s nezaměstnaností.

Co je lákadlem?

Jistě se ptáte, co by tak mohlo být lákadlem. Podle všeho firmy nabízí 38 tisíc hrubého měsíčně, k tomu se láká na levnější život a skvělé hospody a restaurace, jež sídlí na území České republiky. Dalšími lákadly jsou pamětihodnosti a hrady a zámky, které u nás jsou.

Pro Francouze je sice 1500 eur málo, přece jen jsou zvyklí na mnohem vyšší výplaty, jelikož život ve Francii je velmi, velmi drahý. Musí si však uvědomit, že život v České republice je daleko levnější, tudíž se budou mít vlastně stále dobře a stále stejně.

Nabídek jsou stovky

Z aktuálních informací také vyplývá, že jsou Francouzům nabízeny hromady nabídek. Každý den se posílá více jak 150 nabídek práce, kterou mohou v České republice vykonávat. Výhodou pro ně je to, že se nemusí učit češtinu. Postačí jim angličtina a jejich francouzština je také velice ceněná.