Práce

Nejlépe se daří podnikání na Vysočině

Mnoho lidí se rozhodne začít podnikat. V takovém případě jsou však nutné dvě věci, a sice s čím se rozhodnete podnikat a kde se rozhodnete podnikat. Pokud máte nějaký svůj nápad, díky kterému byste se mohli octnout na českém trhu, rozhodně do něho jděte a riskujte fakt, že na trhu už daný výrobek či služba je. Pro vás to jen znamená to, že budete muset vymyslet jen určité výhody, díky kterým byste obstáli v konkurenčním boji. Pakliže byste si svůj nápad nerealizovali, jednoho dne byste hořce plakali nad rozlitým mlékem. Ostatně pokud se rozhodnete nápad zrealizovat, musíte mít jasno, kde začnete podnikat. Zkuste se proto rozhlédnout po městech, kde se podnikání daří nejlépe.

S takovým rozhodováním vám každým rokem pomáhá výzkum nazvaný „Město pro byznys“. Jedná se o výzkum, který každoročně otestuje řadu měst a městských částí a na základě výsledků vyhodnotí město, ve kterém se vyplatí podnikat, protože podnikání tam má zelenou. Letošní rok se porovnávalo dvě stě pět obcí s rozšířenou působností a dvaadvacet městských částí metropole Prahy. Ocenění, kterým se bude moct pyšnit radnice města, putuje tentokrát na Vysočinu!

Vysočina jako místo, kde se nejlépe podniká

Konkrétně se jedná o Pelhřimov, kdo získal ocenění, který se bude moct pyšnit radnice města. Toto ocenění říká, že hospodaření a přístup k podnikatelům je tu na nejlepší úrovni, proto se podnikatelé nemusí bát začít zde podnikat. Pelhřimov si získal toto ocenění především proto, že se zde dlouhodobě potýká s vysokým podílem podnikatelů, s minimálním procentem nezaměstnanosti, s nízkými náklady na dluhovou službu a také velice úspěšně čerpají dotace z Evropské unie.

O tomto prvním místě svědčí i kapitálové výdaje, jejichž výše potvrzuje fakt, že radnice neustále dobře hospodaří a snaží se neustále investovat a rozvíjet město tak, aby to bylo ke spokojenosti všech.