Ekonomika

Neutrácejte za mazlíčky majlant, i za ně lze ušetřit

Nedávné statistiky se zaměřovaly na to, kolik za domácí mazlíčky jsme schopni utratit. Možná byste se až divili těm číslům, která ze statistik vyplynula. Lidé jsou opravdu schopní za své mazlíčky utratit ohromné sumy peněz, statistiky jen potvrdily fakt, že Češi jako národ patří k národům, kde jsou mazlíčci nejvíce rozmazlováni. Jestliže doma máte pejska nebo kočku a jestliže potřebujete začít šetřit nebo si chcete nějaké peníze dát stranou, měli byste začít u svých mazlíčků. Za co obvykle utrácíme a bez čeho se zároveň naši mazlíčkové obejdou? 

Příliš drahé granule 

Mazlíčci si samozřejmě zaslouží to nejlepší, to však neznamená, že bychom za ně měli utrácet majlant. Mnozí lidé sledují na sociálních sítích úspěšné lidi, kteří svým mazlíčkům kupují granule za desetitisíce, jelikož jsou “nejlepší”. Nemusíte se však v tomto směru úspěšným lidem přiblížit, pejskovi stačí granule, které koupíte za pár stovek. Obecně u granulí platí, že by pes neměl neustále dostávat jeden druh granulí, že by se to mělo střídat, aby ho granule neomrzely.  

Hotely pro psy 

Když jedou lidé na víkend do míst, kam psi nesmějí, automaticky je dávají do psích hotelů místo toho, aby raději poprosili rodinu o hlídání. Důvodem je zkrátka to, že chtějí i psům dopřát dovolenou, ovšem dovolená je pro psy kdekoli mimo jejich domov.  

Hotely pro psy jsou navíc dnes velmi drahé, ostatně ne každý pes v nich vydrží, pro některé psy jsou hotely nepříjemným místem, kam se nikdy nechtějí dostat.  

Psí salony 

Vykoupat psa dokáže doma každý, proč ho tedy dávat do psích salonů, kde byste zaplatili i tisíce? Stejně tak dokážete pejska ostříhat, to taky není žádná věda, jen tedy buďte při stříhání opatrní. Když však máte krátkosrsté plemeno, jen ho musíte pravidelně koupat, to je vše. A to opravdu zvládnete i doma.