Ekonomika

Nový snímek z dílny Marvel boří hranice. Za první víkend vydělal miliardu dolarů

Zatím žádném filmu v historii kinematografie se nepodařilo během jednoho jediného víkendu utržit více jak miliardu dolarů. To se ostatně povedlo poslednímu snímku z dílny studia Marvel, který můžete aktuálně zhlédnout v kině. Mluvíme o filmovém snímku plném grafiky a počítačových úprav Avengers: Endgame, který uzavírá příběh marvelovského universa. Právě i díky tomu, že se jedná o poslední díl s Avengery, je možná návštěvnost v kinech tak obrovská.  

Analytici si byli jisti tím, že poslední Avengeři by mohli utržit během prvního víkendu kolem 800 či 900 milionů dolarů. Byl to holý předpoklad, který vycházel z toho, na jaké finanční hranici skončil předcházející díl, který během prvního víkendu utržil 640 milionů dolarů. Nikdo však netušil, že se během prvního víkendu utrží daleko více, že se dokonce překročí hranice jedné miliardy dolarů.  

To se ostatně stalo, nový filmový snímek ze studia Marvel dosáhl během prvního víkendu 1,2 miliardy dolarů, což mnohé lidi doslova vystřelilo z trenek. V přepočtu se jedná o bezmála třiceti miliard korun, které film v globálním měřítku utržil za prvních pár dní.  

Marvel přepisuje historii 

Jak již bylo zmíněno, zatím se žádnému filmu v historii nepovedlo překročit pomyslnou hranici jedné miliardy dolarů. To se ostatně filmu z dílny Marvel stalo. Stal se dokonce historicky nejsilnějším snímkem v kinech amerických, ale také v kinech po celém světě.  

Zařadil se mezi nejvýdělečnější filmy všech dob 

Už po jednom jediném víkendu se nový snímek Avengers: Endgame dostal na osmnáctou příčku v žebříčku těch nejvýdělečnějších snímků všech dob. Jelikož v kině teprve odstartoval, může se předpokládat, že se dostane do první pětky. Po prvním víkendu se zařadil v marvelovském žebříčku na šestou pozici nejvýdělečnějších filmů. I tato pozice se může vylepšit.