Ekonomika

Podle průzkumů Češi neplánují své dovolené, za teplem vyráží kdykoli

Jelikož skončila sezona letních dovolených, agentury provádějící průzkumy se mohou doslova přetrhnout. Najednou se totiž provádí průzkumy neustále, agentury se zajímají třeba o to, jestli letos Češi plánovali své dovolené nebo jestli to nechávají na poslední chvilku. Z nedávného průzkumu vyplývá, že Češi nehledí na to, jestli je léto nebo zima, vyráží na dovolenou kdykoli během roku. Nejčastěji jezdí za teplem, nedělá jim problém jet za teplem i během vánočních svátků nebo oslav Silvestra.  

Podle průzkumů má léto spjaté s dovolenými hlavně rodina s dětmi, která se přizpůsobuje prázdninám dětí. Ovšem asi dva z pěti Čechů neřeší, jestli za teplem letí v zimě nebo naopak během léta. Spíše preferují dovolenou mimo hlavní sezonu, vyvarují se tak spoustě turistů, kteří budou jenom znepříjemňovat dovolenou a obírat o soukromí.  

Jak letos Češi trávili své dovolené? 

Pokud však Češi v létě vyrazili na dovolenou, ptali se agentury na to, jak letošní léto trávili nebo kde trávili svou dovolenou. Tři pětiny lidí se rozhodly letos na dovolené jenom odpočívat, neměly v plánu doslova nic.  

Každý čtvrtý Čech jel letos na dlouhou dovolenou do zahraničí, každý devátý se pak rozhodl strávit delší volno v České republice. Dokonce se někteří letos v létě snažili zkombinovat pobyt v zahraničí s pobyty v Česku.  

V létě řada lidí dovolenou vynechala 

I když se o Češích říká, že je pro ně letní dovolená doslova posvátná a že si ji nenechají ujít, letos to bylo trochu jinak. Podle všeho si mnoho lidí nechalo dovolenou ujít, doslova ji vynechali. Jednalo se konkrétně o zmiňované dvě pětiny respondentů, kteří spíše preferují dovolenou v zimě mimo hlavní turistickou sezonu.  

V zimě jsou dovolené atraktivní i pro své zajímavé ceny. I když v létě najdete hromadu skvělých dovolených za skvělé ceny, ceny zimních dovolených v teple jim jednoznačně konkurují.