Zamítla vám banka půjčku? Co v takovém případě dělat?
Vzít si peníze od banky, to je dnes něco, k čemu se schyluje nejeden člověk. I když podle průzkumů lidé vydělávají opravdu hodně, stejně si hojně půjčují. Půjčují si na běžné věci, ale také na méně potřebné věci, na které by si mohli vydělat nebo našetřit. Nejčastěji si lidé půjčují v případě, že potřebují peníze na rekonstrukci příbytku, někdy si půjčují na opravu automobilu nebo třeba před vánočními svátky, kdy zjistí, že nemají dostatek financí na dárky. Většina lidí si myslí, že když zamíří do banky, banka stoprocentně půjčku poskytne. Bohužel mnozí odchází z bank zklamaní, protože úvěr jim nebyl poskytnut.
Ano, banky mohou žádost o úvěr zamítnout, a to hned z několika důvodů. To, že požádáte o půjčku v bance, nezaručuje úspěch. Musíte splňovat požadavky, které banka stanovila, přes to nejede vlak.
V jakých případech dochází k zamítnutí půjčky?
- Špatná bonita
- Nízký věk žadatele
- Nedostatečný příjem
- Žádná rezerva
- Dluhy
A to je jen výčet několika nejčastějších důvodů, proč bývají žádosti o půjčky zamítnuty. Nezáleží na tom, jestli se jedná o několikatisícovou půjčku nebo o půjčku na několik milionů. Pokud člověk nemá dobrou bonitu, pokud má nedostatečný příjem nebo se topí v dluzích, zkrátka mu nebude úvěr schválen.
Co dělat v případě, že dojde k zamítnutí žádosti o úvěr?
Pokud se zrovna nepoštěstilo a banka vám zamítla úvěr, nabízí se otázka, co dělat. Peníze potřebujete, rodina na půjčení nemá, kde peníze sehnat? Řešením mohou být nebankovní půjčky, které si nekladou takové požadavky na žadatele. Obvykle jsou výhodnější, o mnohé z nich si můžete zažádat online z pohodlí domova, což s sebou nese řadu výhod.
K oblíbeným nebankovním úvěrům patří například půjčky bez registru, nebankovní půjčky bez doložení příjmu nebo rychlé půjčky online. Také jsou oblíbené SMS půjčky nebo půjčky na auto a půjčky do výplaty.