Podnikání

Praktické tipy, jak začít podnikat

Začátek podnikání není nic těžkého. Ze všeho nejdříve si vyberete obor podnikání, požádáte o živnostenské oprávnění a po jeho vyřízení se můžete vrhnout do práce a fakturování. Tedy ještě musíte oběhnout příslušné úřady a přihlásit se k platbě sociálního a zdravotního pojištění – to je důležité. A když už máte živnost (nebo případně společnost) založenou, pak stačí do praxe převést následujících několik praktických tipů.  

Marketing v hlavní roli 

Pokud chcete na poli byznysu uspět, bez marketingu to opravdu nepůjde. Pravděpodobně nepřicházíte na trh s ničím extrémně inovačním. Spíše jen přicházíte s novou podobou toho, co na trhu už je. A je to tak zcela v pořádku. Ale abyste předběhli konkurenci, mít schopného markeťáka k ruce je opravdu zapotřebí.  

Samozřejmě dokážete zakázky získat sami, ale s pomocí vyvěšené reklamy to půjde jako po másle, tím si můžete být jistí. 

Stanovte si adekvátní ceny 

Pokud se však rozhodnete spustit marketing, měli byste mít předem ujasněné ceny, za které se budou produkty prodávat nebo služby nabízet. Většina firem má své ceny za služby a produkty stanovené velmi brzy, jiným to trvá. Vždy se snažte hledat adekvátní hranici – musíte vydělat, ale zároveň nechcete svou cílovou skupinu přivést na mizinu.  

Stanovování ceny je poměrně těžký obor, těžké odvětví podnikání. Je však třeba si uvědomit, že s dobrým marketingovým specialistou po boku udáte věci i za ceny větší. 

Účetní jako nutná část týmu 

Jak začít podnikat? Tak, že si najdete účetní. Protože bez účetní to nezvládnete, zejména pokud zakládáte společnost s ručením omezeným. U živnostníka platí, že se daňové přiznání podává jednou za rok. U společnosti se však každý měsíc odvádí celá spousta hlášení, na což sami pravděpodobně ani nemáte čas.