Půjčky

Půjčky na směnku bez příjmu jsou oblíbené typy úvěrů

Neprošla vám půjčka v bance, máte problém i u nebankovní společnosti? Pak by pro vás mohly být vhodnou alternativou v poslední době velice oblíbené půjčky na směnku. Jedná se o půjčky od soukromé osoby, poskytovatelé je rádi využívají, protože jsou snadno vymahatelné. Proto si mohou dovolit velmi mírná kritéria, komu půjčku poskytnou. U půjčky na směnku mají šanci na získání i lidé bez dostatečného příjmu nebo se záznamem v registrech dlužníků. 

Směnka je cenný papír 

Směnka má dlouhou historii, setkáváme se s ní již v dávné minulosti. Postupně se stala velmi často používaným způsobem zajištění nejrůznějších půjček a úvěrů. Protože jsou směnky cennými papíry, je s nimi možno obchodovat. Směnkou jsou upraveny vztahy mezi věřitelem a dlužníkem, dlužník směnkou stvrzuje, že za závazek ručí celým svým majetkem. 

Směnka má své náležitosti 

Aby byla směnka platná, musí splňovat určité náležitosti. Ty jsou dány zákonem. Pokud by některá z náležitostí na směnce chyběla, byla by směnka neplatná. Není nutné, aby směnka byla na nějakém tiskopisu, stačí i ručně psaná směnka na obyčejném papíře, pouze musí být jasně určený dlužník a věřitel, splatnost směnky, splatná částka, místo platby, vlastnoruční podpis dlužníka a datum a místo vystavení směnky. Se správně formulovanou směnkou je právo věřitele snadno vymahatelné. 

Výhody pro dlužníka i poskytovatele 

Ve směnce se dlužník zavazuje zaplatit danou částku do určitého data. Půjčky na směnku upravuje zákon a v případě neplacení se nezkoumají příčiny, ale dochází ihned k vymáhání. To je mnohem účinnější a rychlejší, než u jiných typů úvěrů. Poskytovatel také na půjčce na směnku mnohem více vydělá, částka, kterou se dlužník zaváže splatit, je navýšena o tučný úrok. Tím si poskytovatel kompenzuje rizika spojená s nízkým zajištěním úvěru. Proto půjčky na směnku získají i ti, kteří by žádnou jinou půjčku nedostali.