Podnikání

Proč ještě stále nejste milionář?

Mnoha dětí, když se zeptáte v poměrně raném věku na to, čím by se jednou chtělo stát, tak vám odpoví, že astronautem nebo například princeznou či zpěvačkou. Jenže když se jich zeptáte později ve chvíli, kdy začnou dostávat kapesné a kdy budou chodit na brigády, pak změní svůj názor a velice rychle odpoví: milionář. Jenže za tímto svým „snem“ se musí tvrdě jít a tvrdě dřít. Pokud vaši rodiče nemají nějakou velkou společnost, pak vážně nečekejte, že vám nějaké bohatství spadne do klína. Drtivá většina podnikatelů, kteří jsou dnes hodnoceni jako ti nejúspěšnější a nejlepší, začínali od nuly. I vás to bohužel čeká, ale nebojte se toho, není to tak těžké.

Pokud už podnikáte třeba nějakou řadu let a stále nejste milionář, možná byste se měli zeptat sami sebe, co je špatně. Možná jste se naučili mnoha nepříjemným vlastnostem od rodičů, kteří se však bohužel nemohou řadit k těm, kteří by měli na účtu více jak milion korun. Neučte se od nich, ale mějte v nich jistou úctu. Mimo to se zamyslete nad následujícími příčinami, proč možná stále nejste milionář.

• Máte nápady, ale…

Říká se, že konkrétně hřbitov je to nejsmutnější místo na celém světě. Není to proto, že jsou zde mrtví lidé, naši blízcí či kamarádi, je to proto, že zde společně s nimi umřelo i nespočet nápadů, které mohli změnit jejich svět i náš svět. Tolik nerealizovaných plánů vede jenom k tomu, že jsou lidé nešťastní ve svých zaměstnáních – neustále se bojí a přemýšlejí, jak je realizovat tak, aby to nebyl žádný risk, ale každý takový risk se svým nápadem je do jisté míry nutný. Protože právě po takové akci následuje odměna. Možná nejste milionářem proto, že nečinně sedíte a místo nápadů jen sledujete vznikající nápady těch, kteří se nebáli.

• Bojíte se rizika

Je nutné zmínit, že každé povolání bude provázeno obrovským rizikem. Lidé se většinou bojí právě toho rizika a toho, že neuspějí, ale právě v tom je krásné to podnikání jako takové – riziko se postupně stane součástí našich životů a je jen na nás, abychom ho udrželi stále při životě. Podnikání bez rizika je nuda, to pak sami pochopíte. A navíc taky pochopíte, že bez risku není zisk. Pokud se tedy nerozhodnete riskovat a neodlepíte se od kancelářské židle ve vaší práci, kterou nemůžete vystát, pak se nic nezmění. Bohužel, ale možná také bohudík.