Ekonomika

Jak prodat svou nemovitost? Možností je mnoho

I když se mezi námi najde spíše více kupujících než prodávajících, někteří lidé aktuální zvýšený zájem o koupi nemovitosti berou jako příležitost prodat objekt ležící jim v majetku za velmi výhodou cenu. Možná se k nim řadíte také a prahnete po tom prodat svou nemovitost, ať už je v podobě zahradního domečku, rodinného domu nebo v podobě bytové jednotky nacházející se v nejvyšším patře panelákového domu. Jen se ptáte, jak prodat ji prodat. Jaké jsou vaše možnosti, to vám hned prozradíme.

Výkup nemovitosti jako rychlá cesta, jak se zbavit své nemovitosti

Pokud jste se dostali do dluhů nebo pokud chcete daný objekt držený ve vašem majetku prodat opravdu rychle, měli byste svolit k výkupu nemovitosti. Jedná se o východisko, které je jakýmsi pomocným lanem v tíživé finanční situaci. V praxi to funguje všechno velmi rychle. Nabízenou nemovitost si vezme do parády společnost, která se o následný prodej konečnému spotřebiteli postará. Vám vyplatí osmdesát nebo devadesát procent z kupní ceny a máte po starostech. Peníze v tomto případě dostanete na ruku během pár dnů čili do týdne máte po starostech.

Pomoc realitní kanceláře

Jestliže chcete prodat bytovou jednotku nebo rodinný dům, ale nechcete prodeji věnovat ani špetku svého volného času či přistoupit na výkup domu, je načase oslovit realitní kancelář. I když si ona si účtuje jistou provizi, většinou se jí podaří prodat nemovitost za daleko vyšší cenu, než za jakou jste ji původně chtěli prodat. A to se vyplatí, nemyslíte?

Vyvěste inzerát

Třetí možností, jak prodat svou nemovitost je vyvěsit inzerát čili vydat se do prodeje nemovitosti sám. Jak již bylo zmíněno, zájem o koupi nemovitosti je dnes opravdu obrovský a najít kupce není dnes tak těžké, jako tomu bylo před úderem koronavirové krize. Jen tedy daný objekt hezky nafoťte. Lidé si to neuvědomují, ale fotky znamenají hodně a jsou hlavním tahákem či poutačem pozornosti.