Ekonomika

Rezignace šéfa Samsungu – proč nečekaně odešel z funkce?

Žijeme ve světě technologií a právě v tomto světě se neustále něco děje. Jednu chvilku jsme nadšeni z nových výrobků společnosti Apple, v jiném okamžiku jsme ještě více unesení z konkurenčních Samsung výrobků. Tito dva lídři na trhu s chytrými telefony a jinými dalšími technickými vymoženostmi mají mezi sebou velké spory, ale teď se zdá, že se Samsung trochu vzdává. Šéf této společnosti totiž ze své funkce rezignoval.

Je to zvláštní. Přece jenom se této společnosti hlavně v loňském roce velice dařilo. Jedná se navíc o jednoho ze tří nejvyšších šéfů společnosti Samsung Electronics Kwon Oh-hyun. Podle informací to nečekal absolutně nikdo. Je to opravdu o to víc nepochopitelné, když se zamyslíme nad aktuálními velice vysokými zisky, které společnost má. Zisky dosahují dokonce rekordních částek.

Co podle něj stálo za jeho rezignací?

Podle jeho samotného za jeho rezignaci může „bezprecedentní krize“ v celé firmě. Chtěl dokonce uvolnit místo mladšímu vedení. Možná ho dohnaly neustálé boje se společností Apple, kde se opravdu předhání už v detailech. Možná si myslí, že mladší nástup za něj by mohl konečně vyhrát souboj s tímto gigantem na trhu. Jenže si neuvědomuje, že i v Applu jsou mladší i starší – a funguje to tam.

Společnost, kterou Apple ke dnu rozhodně nepošle

Aktuální konkurenční boje jsou opravdu problémem, přes který se Samsung neumí bohužel přenést. Díky svému nejnovějšímu telefonu tato společnost vykazuje rekordní zisky, ale ty opět po uvedení nových výrobků Apple trochu kolísají.

Jenže není to jenom telefon, který jim zvýšil zisky, ale také jim velice výrazně pomáhá růst cen čipů. Aktuálně se počítá s tím, že ve třetím čtvrtletí by provozní zisk mohl vystoupat až k 14,5 bilionům wonů, což je zhruba 280 miliard korun.

Jediný problém, který teď stojí před dalšími rekordními zisky a který je možná bude zbrzďovat, je podle odcházejícího ředitele hlavně to, že se jim nedaří najít nové investice. Nedokážou přijít na budoucí trendy, které by lidi nadchly.