Podnikání

Jak se dívá na finance nejbohatší Ind Mukesh Ambani?

Indický gigant v petrochemickém průmyslu, společnost RIL, má v současné době také podíly v maloobchodních společnostech, nebo v telekomunikaci. Řídí ji nejbohatší Ind, Mukesh Ambani. Jaké jsou jeho postoje směrem k financím?  

Zdědil firmu po otci 

Nejbohatší muž zdědil své jmění po otci, který RIL založil. Mukesh ale úspěšně pokračuje v rozvoji a stará se o to, aby společnost rostla. Současně desátý nejbohatší člověk světa tak o penězích ví skutečně mnoho. Jeho výroky se již staly slavné a lidé si je často opakují. Co prohlásil?  

Slavné výroky o světě peněz 

Nejbohatší člověk z nejlidnatější země světa se tak v různých rozhovorech vyjadřoval k úspěchu, který je pro něj typický. Některé z jeho výroků se již zapsaly do historie. 

Tvrdá práce? 

Uvedl například, že je potřeba si uvědomit, že úspěch není možné získat ze dne na den. „Musíte tomu být oddáni a musíte být cílevědomí. Vaši tvrdou práci vůbec nic nenahradí.“ 

Jak je to s příležitostí 

Podle tohoto muže je potřeba si uvědomit, že všichni máme stejné příležitosti. „Každý z nás má stejnou příležitost uspět. Myslím si, že to platí pro všechny oblasti našeho života.“ 

Víra v sebe sama jako motor všeho 

„Na podnikatelské cestě je nejdůležitější víra v sebe sama. Je potřeba mít také schopnost proměnit své přesvědčení v realitu,“ uvedl Ambani.  

Když se věci nedaří 

„Důležitá věc, kterou jsem se skutečně během let naučil, je nevzdávat to. Nikdy neuspějete na první pokus.“ 

Jít dopředu za každou cenu? 

Pro to, aby člověk uspěl, je podle Ambaniho nutná snaha, ale nic se nesmí přehánět. „Je důležité dosáhnout svého cíle, ale ne za každou cenu.“ 

Základ života 

Nejbohatší Ind současnosti také tvrdí, že podnikání by mělo sloužit většímu společenskému úspěchu, nebo že základem života jsou vztahy a důvěra. 

Slavný Ind také zastává názor, že technologie formuje lidstvo.