Ekonomika

Společnosti začínají rychle prodělávat

Poslední dobou je česká ekonomika na svém vzrůstu. Výhodný hrubý domácí produkt povznáší Českou republiku a inflace se díky tomu dostává do své stabilnější roviny. Přesto se potýkáme s řadou problémů, které jsou stále zatím ještě neřešitelné. Co se týče potravin, tak se stále zdražují jejich ceny. Nejvíce se zdražují především potravy, jako jsou ovoce a zelenina, protože úroda nebyla zrovna dobrá díky nepříznivému počasí. Potom se také zdražují vejce a jiné mléčné výrobky. Nesmí se zapomínat ani na pohonné hmoty, které díky zdražování ropy také dosáhnou zase velkých cifer.

Kromě zdražování se Česká republika potýká také s neustálým nedostatkem lidí. Díky tomu, že společnosti nenachází zaměstnance na své pracovní pozice, většina společností aktuálně žije v červených číslech, což je opravdu ne moc dobré pro celkové podnikání. Již mnoho společnosti krachuje, a tak se tedy ještě stále žijící společnosti perou o propuštění zaměstnance, jako by jim na tom záležel život. Tedy – ono na tom vážně záleží. Ztráty vykazují především velké společnosti. Mezi ně se začala řadit také společnost Toshiba, která za loňský rok prokázala nemilosrdnou ztrátu, a sice dvě stě čtyři miliard. Tato ztráta už nutí k pozastavení a k celkovému zamyšlení, co bude dál.

Ztráta se zdvojnásobila!

Kdyby se jednalo o ojedinělou ztrátu, nic by se nedělo. Ovšem aktuální výsledky ukazují, že se ztráta opět zdvojnásobila. Konkrétně se ztráta znásobila na částku devět set padesát miliard jenů, což je v přepočtu zhruba dvě stě tři celá šest miliard korun. Japonská společnost tedy začíná bankrotovat a navíc jí také hrozí i zablokování prodeje divize čipů kvůli arbitráži s jinou společností.

Podle společnosti jde však jen o předběžný údaj, ale ten bude jistě pravdivý, protože se o krachu společnosti hovořilo celý loňský rok. Je jenom zázrak, že se poštěstilo společnosti přetrvat na trhu ještě další rok.