Podnikání

Tipy, jak restartovat mozek. Dejte si na chvilku pauzu

Máte pocit, že toho máte hodně? Že se na vás valí hromada práce, kterou nejste schopní zvládat? Je důležité najít jistý balanc předtím, než vaše tělo vypoví službu. Proto pamatujte na jednu věc, a sice někdy takzvané “resetování mozku” nikdy není na škodu. Vypnout, uklidnit se, uvolnit se a nemyslet vůbec na nic. To potřebuje každý úspěšný člověk. Praktikujte proto jednou za čas několik věcí, díky kterým svému mozku dopřejete chvilku klidu.  

Hrajte si jako malé děti 

Inspiraci byste si měli brát od těch nejmenších. Právě děti si totiž nedělají z ničeho vrásky. Naopak se pouští do výzev a nebojí se následků. Inspirujte se a nějakou chvíli s nimi pobuďte. Jenom si hrajte a vnímejte okamžik.  

Abyste neměli pocit, že při hraním ztrácíte drahocenný čas, existují hry nebo aplikace, které jsou jistou formou hry, ovšem něčemu vás samozřejmě i naučí. Mezi aplikace na trénink mozku patří například Eidetic, která zlepšuje paměť. Nebo Elevate, která pomáhá s rozvojem zbrusu nových dovedností.  

Správně jezte a dostatečně pijte 

Není tajemstvím, že mozek žije z toho, co pijete a co jíte. Proto svou pozornost zaměřte na správné a zdravé stravování, které mozku dodá potřebné živiny. Z tekutin se zaměřte především na vodu a vyhněte se alkoholu, který má naopak tendenci zabíjet mozkové buňky.  

Mozek ke svému správnému fungování potřebuje onu zmiňovanou vodu, proto s ní rozhodně nešetřete a doplňte ji do těla tolik, kolik je třeba. Pamatujte na to, že ani auto bez benzinu nejezdí.  

Meditujte 

I mozek si někdy zaslouží odpočinek podobající se lázním. Jenže jak mozek do lázní poslat? Možností je meditace, při které se mozek uvolní stejně, jako se uvolní tělo v lázních. Meditace má opravdu pozitivní vliv na změny šedé kůry mozkové. Šedá kůra se velice rychle obnovuje díky této činnosti.