Podnikání

Výroky a citáty Jeffa Bezose, nejbohatšího člověka na světě

Uspět ve světě byznysu, to není nic snadného. Úspěch nevyroste během dne, musíte o něj dlouhou dobu usilovat. Že úspěch nepadá z nebe, to ví i Jeff Bezos, který se dlouhou dobu snažil prosadit se na trhu. Nakonec se mu to povedlo. Povedlo se mu však nejen to, stal se během jednoho jediného dne nejbohatším člověkem na světě. Předhonil dokonce i Billa Gatese, který se svým jměním seděl na prvním místě žebříčku nejbohatších lidí světa pěkných pár let.  

Jeffa Bezose můžete znát také díky jeho nedávnému rozvodu, který se hodnotí jako nejdražší rozvod v celé historii. Za jeho velkým jměním stojí firma Amazon, jejíž služby jsou využívané po celém světě.  

Podnikatele a miliardáře Jeffa Bezose můžete znát i díky jeho citátům a výrokům. Kdysi prohlásil, že umývání nádobí je pro něj činnost, při které se rodí nejlepší nápady. To však není to jediné, co z jeho úst vypadlo a co se člověku vryje do paměti, co ho v jistých chvílích i motivuje.  

Výroky a citáty Jeffa Bezose 

  • “Velmi častá otázka, která se objevuje ve světě podnikání, je: “Proč?” To je určitě dobrá otázka, ale je stejně důležitá otázka, a sice: “Proč ne?” 
  • “Vždy investuji obrovské množství pozornosti, energie i dolarů do vybudování skvělého produktu nebo služby. Jen nepatrnou část investuji do marketingu. Vím totiž, že když vybuduji skvělý produkt nebo službu, zákazníci budou spokojení a nadšení a řeknou o tom i svým známým.” 
  • “Buďte tvrdohlaví, pokud jde o vizi, a flexibilní, když dojde na detaily.” 
  • “Když jsem se rozhodoval, jestli založit firmu a stát se tak součástí internetu, o kterém jsem byl přesvědčený, že bude trhákem, zeptal jsem se sám sebe, jestli budu litovat, když to zkusím a selžu. Odpověď byla “NE”. To, čeho bych později na sto procent litoval, by bylo, že jsem to nezkusil.” 
  • “Hodnoty jsou magické, hodnoty přitahují.”