Podnikání

Získejte správné lidi na správná místa

Žijeme v době, v níž nás sužuje nedostatek pracovní síly. Česká republika se sice pyšní tím, že její nezaměstnanost je na nejnižší úrovni za poslední dvě dekády, ale bohužel zaměstnavatelé tak nadšení nejsou, protože nemají, kde shánět lidi. Snaží se volná pracovní místa obsazovat i lidmi ze zahraničí, protože někdy skutečně potřebují jakoukoliv schopnou volnou pracovní ruku. Konečně si v době zaměstnanecké krize zaměstnavatelé uvědomují, že lidé jsou základ. Je třeba mít ty správné lidi na správných místech.

Pokud máte potíž sehnat schopné zaměstnance, pokud chcete dostat správné lidi na správná místa, možná potřebujete pomoct. Každý podnikatel by si měl uvědomit, kdy potřebuje pomoct a kdy nikoliv. S obsazováním míst možná skutečně pomoct potřebujete. S tím, abyste získali správné lidi na správná místa, vám může pomoct projekt, který se jmenuje „Lidé jsou základ“.

Co je cílem projektu?

S tímto projektem jste se možná setkali, možná nikoliv. Jedná se o projekt, který pomáhá firmám získat ty správné lidi na správná místa, pomáhá jim je vést a rozvíjet je. Cílem celého projektu je hlavně spokojenost, a to jak zaměstnavatelů, tak i samotných zaměstnanců. Dalo by se říct, že tento projekt funguje jako personální agentura, který se snaží zaměstnavatelům dodat takové lidi, o které má zaměstnavatel zájem, kteří se těší na novou práci, které bude bavit to, co budou dělat.

Jak v dnešní době najít ty správné zaměstnance?

Pokud byste byli radši proto, abyste své zaměstnance raději našli sami, nechte se inspirovat několika tipy, které vám s hledáním zaměstnanců stoprocentně pomůžou. Je třeba si ujasnit hlavně to, jakého člověka hledáte, a od toho se odpíchnete.

Často dbáte na to, abyste obsadili místo, které obsadit potřebujete, ale zapomínáte se na pohovoru zeptat, jakým člověkem kandidát je. Často tak obsadíte místo někým, s kým vlastně spolupracovat nechcete, tudíž zanedlouho hledáte nového zaměstnance.